Sesja Młodych Ekologów Powiatu Lubańskiego
Światło elektryczne… Bez niego nikt z nas nie wyobraża sobie już dzisiaj funkcjonowania. Dlatego też, tym jakże ważnym dla człowieka współczesnego tematem, zajęli się młodzi ekolodzy z naszego regionu.

17 kwietnia 2015 roku przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kościelniku uczestniczyli w Sesji Młodych Ekologów Powiatu Lubańskiego.

Byli to członkowie szkolnego koła ekologicznego - uczniowie klasy IV: Konrad Zwoliński, Kamil Majer i Arkadiusz Kuczyński. W tym roku tematem sesji były Łuny nad domami, czyli o tym w jaki sposób zapobiegać skażeniu światłem

O zanieczyszczeniach światłem rzadko się mówi, a one przecież istnieją i mają niekorzystny wpływ na środowisko. Nikt nie kwestionuje potrzeby i dobroczynnego wpływu eklektyczności na nasze życie. Oświetlenie różnych miejsc nocą jest bardzo przydatne, często przecież niezbędne, ale istnieje też inna tak zwana Ciemna strona światła.

Na zajęciach kółka ekologicznego przeprowadzono cykl zajęć poświęconych temu zagadnieniu. Ich efektem był wykonany przez uczniów plakat. Ten właśnie plakat został zaprezentowany i omówiony na sesji przez reprezentantów szkoły.

Organizatorem sesji było Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.

27 04 2015

Platforma zakupowa

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”

Obrady Rady Gminy Lubań