biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1113748

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Sesja Młodych Ekologów Powiatu Lubańskiego
Światło elektryczne… Bez niego nikt z nas nie wyobraża sobie już dzisiaj funkcjonowania. Dlatego też, tym jakże ważnym dla człowieka współczesnego tematem, zajęli się młodzi ekolodzy z naszego regionu.

17 kwietnia 2015 roku przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kościelniku uczestniczyli w Sesji Młodych Ekologów Powiatu Lubańskiego.

Byli to członkowie szkolnego koła ekologicznego - uczniowie klasy IV: Konrad Zwoliński, Kamil Majer i Arkadiusz Kuczyński. W tym roku tematem sesji były Łuny nad domami, czyli o tym w jaki sposób zapobiegać skażeniu światłem

O zanieczyszczeniach światłem rzadko się mówi, a one przecież istnieją i mają niekorzystny wpływ na środowisko. Nikt nie kwestionuje potrzeby i dobroczynnego wpływu eklektyczności na nasze życie. Oświetlenie różnych miejsc nocą jest bardzo przydatne, często przecież niezbędne, ale istnieje też inna tak zwana Ciemna strona światła.

Na zajęciach kółka ekologicznego przeprowadzono cykl zajęć poświęconych temu zagadnieniu. Ich efektem był wykonany przez uczniów plakat. Ten właśnie plakat został zaprezentowany i omówiony na sesji przez reprezentantów szkoły.

Organizatorem sesji było Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.

27 04 2015


 

AKTUALNOŚCI

Program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy” będzie realizowany na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

Do sprzedania samochód MAGIRUS FM192D

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze