biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1113748

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Turniej Orlików w Radostowie
W niedzielne przedpołudnie 10 maja na boisku sportowym w Radostowie rozegrany został turniej Orlików z udziałem sześciu drużyn. Gospodarz turnieju - LZS Radostów gościł ponad 60 młodych futbolistów z LZS Kościelnik, LZS Pisarzowice, Łużyce Lubań, Olszy Olszyna oraz Szkółki Piłkarskiej Olszyna.

Na dwóch boiskach drużyny rozegrali piętnaście meczy w systemie „każdy z każdym”. Uczestnicy konkurowali ze sobą w prawdziwie sportowej rywalizacji, jednak zgodnie z wytycznymi PZPN w rywalizacji turniejowej nie wyłania się zwycięzcy. Celem spotkania było kształtowanie wśród dzieci sportowej postawy, gry zespołowej, szacunku do przeciwnika oraz zasad fair play. Wyniki były rzeczą drugorzędną.

Zmaganiom sportowców przyglądała się też liczna rzesza kibiców z rodzicami na czele, którzy mieli możliwość aktywnie spędzić popołudnie w gronie najbliższych. Potyczki drużyn wywołały dużą dawkę emocji wśród kibiców, którzy głośno dopingowali swoich faworytów. Na koniec turnieju opiekunowie wyznaczyli z każdej z drużyn zawodników najbardziej wyróżniających, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Cały turniej przebiegał w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze. Dopisała zarówno pogoda jak i liczba uczestników, co świadczy o tym, że mieszkańcy mają świadomość, że aktywność sportowa jest jednym z najważniejszych priorytetów.

12 05 2015


 

AKTUALNOŚCI

Program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy” będzie realizowany na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

Do sprzedania samochód MAGIRUS FM192D

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze