WICEMISTRZYNIE STREFY JELENIOGÓRSKIEJ
11 maja br. w Kamiennej Górze odbył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. W rozgrywkach wzięły udział drużyny reprezentujące powiat lubański, bolesławiecki, jeleniogórski, lwówecki, zgorzelecki i kamiennogórski.

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach po 4 zespoły systemem „każdy z każdym”. Awans do półfinału uzyskały dwie najlepsze drużyny z grup eliminacyjnych. W meczach grupowych rewelacyjnie zaprezentowały się dziewczęta z Pisarzowic, które wygrały wszystkie mecze eliminacyjne pokonując kolejno: Gimnazjum w Marciszowie 4:0,Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze 2:0 i Gimnazjum w Pieńsku 2:0.

Po zajęciu I miejsca w grupie, drużyna z Pisarzowic spotkała się w półfinale z rówieśniczkami z Kamiennej Góry. Mecz zakończył się wygraną dziewcząt z powiatu lubańskiego (2:0), które uzyskały awans do finału rozgrywek.
W meczu o złoty medal doszło do rewanżu z rozgrywek grupowych, gdzie zmierzyły się Gimnazjum w Pisarzowicach z Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze. Po niezwykle emocjonującym i trzymającym w napięciu meczu, lepsza okazała się drużyna z Jeleniej Góry pokonując Pisarzowice 1:0.

Na uwagę zasługuje fakt, że dziewczęta z Pisarzowic w całym turnieju straciły zaledwie jedną bramkę, co decydowało o losach zwycięstwa. Biorąc pod uwagę wielkość szkoły zdobycie wicemistrzostwa strefy jeleniogórskiej jest dużym sukcesem.

Klasyfikacja końcowa:

1.Gimnazjum nr 4 Jelenia Góra
2.Gimnazjum Pisarzowice
3.Gimnazjum Gryfów Śląski
4.Gimnazjum nr 1 Kamienna Góra
5.Gimnazjum Pieńsk
6.Gimnazjum Nowogrodziec
7.Gimnazjum Marciszów
8.Gimnazjum Łomnica

Gimnazjum w Pisarzowicach reprezentowały :Natalia Kopała, Klaudia Kalinowska, Kornelia Kwiatkowska, Sandra Ciupak, Dominika Moczydlak, Patrycja Kryjak, Aneta Moczydlak, Paulina Grzywo-Dąbrowska, Kinga Moczydlak i Dominika Gacek.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom uczestniczącym w zawodach za tak ogromny sukces, ale również opiekunowi Panu Andrzejowi Urbanowi za tak wspaniałe przygotowanie naszej drużyny.

13 05 2015

Dożynki wiejskie w Nawojowie Łużyckim, Nawojowie Śląskim i Radogoszczy

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna