„BARWOLANDIA” - II PIKNIK RODZINNY W RADOSTOWIE
Czy można żyć w świecie, gdzie wszystko jest w jednym kolorze? Czy monochromatyczny świat może być ciekawy i porywający? Na to pytanie znają już odpowiedź dzieci, rodzice i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowie Średnim.

W dniu 27 czerwca 2015r., odbył się  II Piknik Rodzinny - jego główną atrakcją była zabawa integracyjna „Barwolandia”. Cztery landy – enklawy kolorów zielonego, żółtego, niebieskiego i czerwonego konkurowały ze sobą, próbując udowodnić, że kultura ich barwy jest najciekawsza.

W prezentacje specjalnie przygotowanych na te okazję strojów, piosenek, wierszy, menu, tańców, waluty, godła itp zaangażowali się nie tylko najmłodsi uczestnicy, ale również rodzice i nauczyciele, którzy bawili się wspólnie, prześcigając się w pomysłach, żartach i wspaniale przygotowanych mini-inscenizacjach. Gra była tak wciągająca, że nawet pan wójt Zbigniew Hercuń został porwany, za sprawą kanarkowego krawata, do landu koloru żółtego gdzie aktywnie uczestniczył w życiu politycznym i kulturalnym tej mikrokrainy. Świetną zabawę zakończył wspólnie wyciągnięty morał, gdyż finałem sporu o wyższość jednego koloru nad drugim, było połączenie czterech landów w jedno silne i różnokolorowe państwo – Kolorolandię.

Następnie po zburzeniu granic między kolorami uczestnicy bawili się w multikolorowym towarzystwie. A było w co bawić! Na uczestników czekały „Kolorowe Mazańce” – malowanie twarzy w fantazyjne wzory, „Kolorowe Dmuchańce” – tworzenie figurek z balonów, „Żabi Zamek” – czyli wielka dmuchana zjeżdżalnia, zabawa bańkami mydlanymi, pokaz żonglerki z ogniem, „Kolorowe Łakocie”-pyszne ciasto, gofry z owocami i cocktail mleczno-truskawkowy, „Kolorowy Kiermasz Zdrowy” z przetworami warzywno-owocowymi z radostowskich sadów i ogrodów , no i „Grill niezdrowy, ale smacznie kolorowy”. Kto po tych atrakcjach jeszcze miał siłę na fikanie koziołków, mógł skorzystać ze „Strefy Niezłomnego Malucha” lub pograć w piłkę nożną.

Nad gorącą atmosferą czuwali panowie strażacy, którzy zademonstrowali swoje zawodowe umiejętności. Przedstawiono też spektakl w nowoczesnej wersji „Kopciuszka” – bajkę, która uczy, że można nie być zamożnym, ale schludnym zawsze być należy.

O tym, że impreza była udana świadczą zdjęcia uśmiechniętych uczestników imprezy. Warto, zwrócić uwagę, iż wydarzenie to odbyło się już po zakończeniu roku szkolnego, ponieważ szkoła to nie tylko ławki i oceny, ale wspólnota dzieci, rodziców oraz nauczycieli.

06 07 2015

Platforma zakupowa

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”

Obrady Rady Gminy Lubań