biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251659

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Będą kolejne place fitness
W dniu 16 lipca 2015 roku Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę w sprawie udzielenia z budżetu Województwa Dolnośląskiego pomocy finansowej w formie dotacji celowej na zadania realizowane przez Gminy w zakresie projektów złożonych w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2015 roku. Pomoc finansowa została przyznana 77 Gminom, wśród których znalazła się Gmina Lubań.

W dniu 17.04.2015 roku Gmina Lubań złożyła wniosek o dofinansowanie projektu w ramach naboru organizowanego przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego w konkursie „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2015 roku. Wniosek nosi nazwę „Aktywnie na co dzień: budowa bazy rekreacyjnej w Gminie Lubań: place fitness w Radostowie Średnim i Nawojowie Śląskim”.

Projekt obejmuje zakup urządzeń do wyposażenia siłowni zewnętrznej w miejscowościach: Nawojów Śląski i Radostów Średni. Zamontowane sprzęty będą profesjonalnymi urządzeniami, jakimi dysponują siłownie wewnętrzne. Zaplanowano zakup następujących sprzętów sportowych: piechur + orbitrek, stepper + ławka skośna, motyl klasyczny + wyciąg górny, twister +wyciskanie siedząc, wioślarz + jeździec. Urządzenia zamontowane zostaną w gruncie i będą odporne na działanie czynników atmosferycznych

Celem projektu jest wsparcie aktywności mieszkańców obszarów wiejskich naszego regionu poprzez zaspokojenie potrzeb związanych z poprawą warunków życia na wsi. Stwarzając miejsca rekreacji, dajemy okazję do spędzania czasu aktywnie- ćwicząc. Dając do dyspozycji mieszkańców ogólnodostępne miejsca rekreacji, dajemy im szansę na nową formę aktywności. Sprzęty będą służyły przede wszystkim dla mieszkańców wsi: Nawojów Śląski i Radostów Średni, ale także dla mieszkańców całej Gminy Lubań. Projekt przyczyni się do integracji mieszkańców, którzy wspólnie będą uczestniczyć w nowej formie rekreacji.

03 08 2015


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze