biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1100957

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Będą kolejne place fitness
W dniu 16 lipca 2015 roku Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę w sprawie udzielenia z budżetu Województwa Dolnośląskiego pomocy finansowej w formie dotacji celowej na zadania realizowane przez Gminy w zakresie projektów złożonych w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2015 roku. Pomoc finansowa została przyznana 77 Gminom, wśród których znalazła się Gmina Lubań.

W dniu 17.04.2015 roku Gmina Lubań złożyła wniosek o dofinansowanie projektu w ramach naboru organizowanego przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego w konkursie „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2015 roku. Wniosek nosi nazwę „Aktywnie na co dzień: budowa bazy rekreacyjnej w Gminie Lubań: place fitness w Radostowie Średnim i Nawojowie Śląskim”.

Projekt obejmuje zakup urządzeń do wyposażenia siłowni zewnętrznej w miejscowościach: Nawojów Śląski i Radostów Średni. Zamontowane sprzęty będą profesjonalnymi urządzeniami, jakimi dysponują siłownie wewnętrzne. Zaplanowano zakup następujących sprzętów sportowych: piechur + orbitrek, stepper + ławka skośna, motyl klasyczny + wyciąg górny, twister +wyciskanie siedząc, wioślarz + jeździec. Urządzenia zamontowane zostaną w gruncie i będą odporne na działanie czynników atmosferycznych

Celem projektu jest wsparcie aktywności mieszkańców obszarów wiejskich naszego regionu poprzez zaspokojenie potrzeb związanych z poprawą warunków życia na wsi. Stwarzając miejsca rekreacji, dajemy okazję do spędzania czasu aktywnie- ćwicząc. Dając do dyspozycji mieszkańców ogólnodostępne miejsca rekreacji, dajemy im szansę na nową formę aktywności. Sprzęty będą służyły przede wszystkim dla mieszkańców wsi: Nawojów Śląski i Radostów Średni, ale także dla mieszkańców całej Gminy Lubań. Projekt przyczyni się do integracji mieszkańców, którzy wspólnie będą uczestniczyć w nowej formie rekreacji.

03 08 2015


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze