W dniu 12 września 2015 r. na boisku w Pisarzowicach odbyły się VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Lubańskiego, których gospodarzem była Gmina Lubań przy współpracy z Zarządem Oddziału Powiatowego OSP RP oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu. W zawodach udział wzięło 17 drużyn z czego 3 to młodzieżowe drużyny pożarnicze z Radostawia, Pobiednej oraz Siekierczyna.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz tak zwana „bojówka”. Sędzią Głównym zawodów powiatowych był Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP Tadeusz Baka a komisja sędziowska składała się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Lubaniu. Rozegrane zawody były okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego, mobilności i zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek, które przekłada się na skuteczne działania ratowniczo – gaśnicze.

Na zakończenie zawodów Senator RP Jan Michalski, Starosta Lubański – Walery Czarnecki, Wójt Gminy Lubań – Zbigniew Hercuń oraz Prezes Tadeusz Baka wręczyli jednostkom OSP – puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe za uzyskanie najlepszych wyników w zawodach. Uzyskane przez poszczególne drużyny wyniki świadczą o dobrym przygotowaniu jednostek do prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych.

Po obliczeniu wyników ustalono następującą kolejność miejsc:

OSP Siekierczyn 60,82 pkt.
OSP Henryków 63,6 pkt.
OSP Leśna 66,57 pkt.
OSP Platerówka 67,42

Gratulujemy zwycięzcom.

17 09 2015

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań