1020955

W dniu 12 września 2015 r. na boisku w Pisarzowicach odbyły się VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Lubańskiego, których gospodarzem była Gmina Lubań przy współpracy z Zarządem Oddziału Powiatowego OSP RP oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu. W zawodach udział wzięło 17 drużyn z czego 3 to młodzieżowe drużyny pożarnicze z Radostawia, Pobiednej oraz Siekierczyna.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz tak zwana „bojówka”. Sędzią Głównym zawodów powiatowych był Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP Tadeusz Baka a komisja sędziowska składała się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Lubaniu. Rozegrane zawody były okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego, mobilności i zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek, które przekłada się na skuteczne działania ratowniczo – gaśnicze.

Na zakończenie zawodów Senator RP Jan Michalski, Starosta Lubański – Walery Czarnecki, Wójt Gminy Lubań – Zbigniew Hercuń oraz Prezes Tadeusz Baka wręczyli jednostkom OSP – puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe za uzyskanie najlepszych wyników w zawodach. Uzyskane przez poszczególne drużyny wyniki świadczą o dobrym przygotowaniu jednostek do prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych.

Po obliczeniu wyników ustalono następującą kolejność miejsc:

OSP Siekierczyn 60,82 pkt.
OSP Henryków 63,6 pkt.
OSP Leśna 66,57 pkt.
OSP Platerówka 67,42

Gratulujemy zwycięzcom.