Narodowe Czytanie „Lalki” w Gimnazjum w Pisarzowicach
30 września 2015 roku upłynął pod znakiem literatury w Gimnazjum w Pisarzowicach. W ramach corocznych akcji publicznego czytania zorganizowano spotkanie uczniów i zaproszonych gości, którzy mieli okazję w miłej atmosferze zapoznać się z fragmentami utworu Bolesława Prusa pt. „ Lalka”.

Jedna z uczennic gimnazjum wcieliła się postać Izabeli Łęckiej, tytułowej lalki, dzięki której wszyscy obecni mogli przybliżyć sobie nieco charakter epoki wyrażony strojem i fryzurą. Następnie wybrani uczniowie odczytali teksty, w których autor opisywał swoją główną bohaterkę. Później przyszła kolej na zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się: Zastępca Wójta Gminy Lubań - Aneta Usyk, Burmistrz Miasta Lubań - Arkadiusz Słowiński, Przewodnicząca Rady Gminy Lubań - Teresa Trefler, Skarbnik Gminy Lubań - Elżbieta Siedlecka, Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu - mł. insp. Artura Ciupa, Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Lubaniu - Krystyna Kozak-Kamińska, Inspektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaniu - Wiesława Jaroszonek.

Zebrani goście przeczytali przygotowane wcześniej fragmenty utworu, charakteryzujące innych ważnych bohaterów powieści, m.in. Stanisława Wokulskiego, Ignacego Rzeckiego. W tym czasie, słuchający mogli oglądać prezentację, w której wykorzystane zostały kadry z różnych ekranizacji powieści, przedstawiające charakteryzowane postaci.

Dzięki zorganizowanej akcji uczniowie jak i goście mieli szansę poznać jeden z najbardziej znanych utworów literatury polskiej lub sobie ten tekst odświeżyć. Mamy jednak nadzieję, że organizacja tak wspaniałej akcji zainspiruję do sięgnięcia po „Lalkę” w któryś z długich, jesiennych wieczorów.

15 10 2015

Transparentna Gmina Rozwoju

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Uchwalono budżet na 2018 rok