Dzień Edukacji Narodowej w Radostowie
„Nie trzeba być bogatym, aby dać drugiemu coś cennego” - pod takim hasłem Zespół Szkolno - Przedszkolny w Radostowie Średnim świętował Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten jest świętem nie tylko nauczycieli, ale wszystkich osób związanych z edukacją, dlatego w Gminnej Bibliotece w Radostowie Średnim zebrali się nie tylko pedagodzy i pracownicy administracji ale również, przyjaciele szkoły, rodzice i oczywiście uczniowie i przedszkolaki.

Podczas świętowania nie zabrakło serdecznych życzeń i wzajemnych podziękowań w wykonaniu zespołu szkolnego „Mali Artyści”, który zagrał na fletach w dwugłosie tradycyjne „100 lat” . Po muzycznym powitaniu przyszedł czas na życzenia od gospodarza Gminy Lubań - Wójta Zbigniewa Hercunia, który przybył na uroczystość wraz z Dyrektor GZEAS, p. Haliną Gancarz. Pani Dyrektor Katarzyna Kempa-Kujawa wyraziła słowa uznania i wdzięczności za doskonałą współpracę wszystkim członkom wspólnoty szkolnej oraz wręczyła nagrody dla pracowników szkoły i nauczycieli.

W czasie trwania uroczystości, licznie zebrani goście mieli możliwość obejrzenia wcześniej przygotowanego repertuaru artystycznego uczniów z Radostowa. Na pierwszy ogień zaprezentowali się przedszkolaki i młodsi uczniowie recytując wybrane wiersze. Starsi grali, tańczyli i śpiewali. Szczególnie oczarował wszystkich solowy występ uczennicy kl. IV, Karoliny Michońskiej, która pięknie zaśpiewała piosenkę pt. „Mam tę moc”.

Następnym punktem programu były „Zabawy z żartem”. W quizie „Czy znasz swojego wychowawcę” uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące swoich opiekunów. Wiele uciechy i radości dostarczyło też „Pasowanie na nauczyciela”. Symbolicznie pasowaliśmy najmłodszego stażem w naszej szkole pedagoga, p. Marcina Zauera. Aby dostąpić zaszczytu pasowania, nauczyciel musiał popisać się przed uczniami i zgromadzonymi gośćmi wytrzymałością fizyczną oraz wiedzą o szkole, tj. wypijając podejrzaną miksturę, której receptura stanowi sekret oraz odpowiadając na pytania dotyczące współpracowników, aby udowodnić, że zna szkołę nie gorzej od starszaków. Po wykonaniu z sukcesem wszystkich prób - pani Dyrektor - pryncypał szkoły pasowała dzielnego nauczyciela dużym ołówkiem i przyjęła uroczyste ślubowanie. Pan Marcin otrzymał „Dyplom Pasowania” i „Róg Obfitości” na obfitą w sukcesy drogę kariery pedagogicznej.

Imprezę zakończył wspólny taniec „Czekolada” z życzeniami, aby współpraca w szkole układała się zawsze słodko i wesoło tak jak w ten szczególny dzień.

26 10 2015

Platforma zakupowa