Aktywne popołudnia na Orliku w Pisarzowicach
W sobotę 17 października w Pisarzowicach odbyło się II Lokalne Spotkanie Edukacyjne realizowane przez Animatorkę sportu Emilię Łamasz w ramach projektu Akademia Animatora. Gościem specjalnym spotkania był Marcin Prus, czterokrotny mistrz Polski z Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle, wielokrotny reprezentant kraju w siatkówce, w tym dwukrotny mistrz Europy juniorów, a obecnie ambasador Akademii Piłki Siatkowej.

Tematyka spotkania dotyczyła oferty edukacyjnej programu Nasz Orlik oraz zainicjowanie regionalnej sieci współpracy, dzięki której uczestnicy będą mieli możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze sportu powszechnego. Główną część zgromadzenia prowadził Marcin Prus. Przedstawił prowadzenie zajęć z punktu metodyki piłki siatkowej.Na zorganizowane szkolenie przybyli animatorzy sportu i nauczyciele wychowania fizycznego z powiatów: lubańskiego, bolesławieckiego, kamiennogórskiego oraz zgorzeleckiego.

Kolejnym w tym miesiącu wydarzeniem na Orliku w Pisarzowicach było profesjonalne szkolenie z techniki chodzenia z kijkami, prowadzone przez prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking – Paulinę Rutę. Chodźmy prawidłowo! to ogólnopolski program upowszechniania techniki nordic walking w rodzinie, różnych grupach społecznych i środowiskach. Na wniosek Animatorki sportu, Orlik w Pisarzowicach jako jeden z dziesięciu w skali kraju został zakwalifikowany do przeprowadzenia zajęć nordic walking w ramach projektu Animator Orlika chodzi prawidłowo!

Obydwa zajęcia odbyły się w przemiłej atmosferze, a uczestnicy byli bardzo zadowoleni z nowo nabytych umiejętności. Dopisała zarówno pogoda jak i liczba uczestników - w spotkaniu wzięła udział liczna grupa w szczególności pań, ale i panów nie zabrakło.

Jak widać na Orliku w Pisarzowicach dużo się dzieje – jest to miejsce gdzie na co dzień organizowane są liczne zajęcia fizyczne, rekreacyjne, szkolne programy i sportowe imprezy. Animatora Emilia Łamasz, która na co dzień pracuje na obiekcie sportowych Orlik, stara się opracowywać specjalnie dla każdej grupy wiekowej zajęcia dostosowane do ich potrzeb. Organizowane zajęcia mają na celu zagospodarowanie wolnego czasu, poprawę kondycji oraz integrację lokalnego środowiska. Dlatego zapraszamy w imieniu naszych animatorów sportu, wszystkich mieszkańców - od najmłodszych aż po seniorów do uczestnictwa w akcjach sportowych organizowanych na orlikach w Gminie Lubań.

26 10 2015

Zakończono ważne inwestycje drogowe