Gmina Lubań inwestuje w uzdolnioną młodzież
W poniedziałek 2 listopada 2015 r. odbyło się oficjalne odebranie nowego obiektu lekkoatletycznego w Pisarzowicach przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym i Gimnazjum. Jest to jedno z pierwszych takich boisk w naszym powiecie wybudowane w ramach unikatowego w kraju programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” oraz Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Przedmiotem przedsięwzięcia inwestycyjnego było wybudowanie kompleksu sportowego, składającego się z następujących elementów:
1. bieżnia okólna 4-torowa o długości 200 m z nawierzchnią syntetyczną, o szerokości toru 1,22 m,
2. bieżnia do sprintu 6-torowa o długości 100 m (ze startem i wybiegiem 120 m) z nawierzchnią syntetyczną, o szerokości toru 1,22 m,
3. skocznia w dal o wymiarach 2,75 x 10 m z rozbiegiem o dł. 40 m z nawierzchnią syntetyczną,
4. inne urządzenia lekkoatletyczne: skocznia do skoku wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą
5. zagospodarowanie płyty wewnątrz bieżni okólnej: boisko wielofunkcyjne 27,08 x 44 m z nawierzchnią syntetyczną, piłkochwyty, bramki piłkarskie.

Boisko lekkoatletyczne powstało przy udziale kilku źródeł - z środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 400 tys. zł, oraz przy współudziale środków z Budżetu Województwa ramach Programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” w kwocie 300 tys. zł. Kwota dofinansowania to 700 tys. zł, co stanowi ponad połowę kosztów inwestycji. Środki finansowe otrzymane na realizacje przedsięwzięcia, pozwoliły na zakończenie i odbiór zadania. Całkowity koszt operacji wyniósł Gminę Lubań 1 303 000,00 PLN.

Aktywność fizyczna i rekreacja są w dzisiejszych czasach niezwykle istotnym elementem kształtowania zdrowego stylu życia. Zapewnienie zaplecza sportowego, gdzie będzie można spędzać czas aktywnie, ułatwi promowanie aktywności fizycznej. Dlatego nowo wybudowany obiekt będzie ogólnodostępny, korzystanie z niego będzie bezpłatne, co dodatkowo zachęci do organizowania różnego rodzaju treningów, zajęć, które stanowić będą drogę do odkrywania talentów. Obiekt da okazję do poznania innych sposobów aktywności fizycznej, będzie sprzyjał aktywnemu rozwojowi fizycznemu.

Wybudowanie w Pisarzowicach ww. obiektu przyczyni się do integracji społecznej, popularyzacji aktywnego stylu życia. Należy dodać, iż obiekt lekkoatletyczny powstał w bliskim sąsiedztwie boiska wybudowanego w ramach Programu „Moj Boisko Orlik 2012”, boiska trawiastego i placu zabaw - „Radosna Szkoła” oraz siłowni zewnętrznej. Realizacja inwestycji pomoże w dalszym rozwijaniu talentów naszych młodych sportowców.

Uroczyste otwarcie kompleksu oraz pełne wykorzystywanie obiektu planowane jest na wiosnę 2016 roku. Docelowo ma być zatrudniony animator z upoważnieniami lekkoatletycznymi, który będzie prowadził zajęcia podobnie jak to ma miejsce na boisku Orlik.

Zapraszamy wszystkich do korzystania z pięknego obiektu sportowego.

10 12 2015

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Pisarzowice

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna