biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1100957

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Wyjazd do Drezna
Szkolne koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Gimnazjum Publicznym im. A. Fredry w Pisarzowicach spotkało szczególne wyróżnienie. Oddział Okręgowy TPD w Jeleniej Górze uznał, że w tej szkole działalność charytatywna skierowana do dzieci i inne przedsięwzięcia są prowadzone najaktywniej w całym regionie. Nagrodą dla uczniów był wyjazd do Drezna i udział w międzynarodowym projekcie pt. „ Faires Weihnachten- Sprawiedliwe Boże Narodzenie”. Wybrani zostali najaktywniejsi członkowie naszego koła TPD.

W dniach 30.11- 5.12.2015 r. siedmioro uczniów szkoły wraz z dwoma opiekunami uczestniczyło w Dreźnie w projekcie realizowanym przez fundację Brücke/ Most –Stiftung, który miał na celu wymianę poglądów i informacji między uczestnikami na temat świąt, obyczajów i tradycji z nimi związanych w Polsce, Czechach i Niemczech.

Młodzież zajmowała się również tematem krytycznej konsumpcji oraz wpływem naszego zachowania na najbliższe otoczenie, ale także na mieszkańców innych kontynentów. Na warsztatach ,,Kakao i czekolada” przeprowadzonych przez fundację ,,Aha” uczniowie zapoznali się z zagadnieniem sprawiedliwego handlu- „Fairtrade” . Młodzież miała również okazję poznać historię czekolady oraz do samodzielnie wykonać czekoladowe pralinki.

Każdy dzień warsztatów, które odbywały się w pięknej siedzibie fundacji, wypełniony był kreatywnymi grami i zabawami, które wspomagały komunikację i integrację między uczestnikami. Nasi uczniowie mieli okazję własnoręcznie wykonać prezenty z różnych materiałów (stare płyty, książki, butelki). Swoją pomysłowością i kreatywnością mogli wykazać się wykonując torby na zakupy opatrzone samodzielnie zaprojektowanym i wykonanym napisem lub rysunkiem.

Ważnym wydarzeniem była wizyta na jednym z najstarszych w Europie jarmarku bożonarodzeniowym oraz przeprowadzanie wśród odwiedzających ten jarmark wywiadów dotyczących sposobu spędzania świąt, tradycji i prezentów.
Pobyt zakończyła prezentacja wyników projektu, która odbyła się w piątek wieczorem. Przybyłym gościom przedstawione zostały efekty naszej pracy: prezenty i dekoracje świąteczne wykonane ze starych książek, butelek, płyt winylowych i kartek papieru zdobionych włóczką i innymi materiałami zdobniczymi. Na kilku przygotowanych stanowiskach uczniowie pokazywali sposoby wykonania ozdób i instruowali osoby, które chciały samodzielnie wykonać dany przedmiot.

Pobyt w Dreźnie okazał się niesamowitym przeżyciem i wartościowym doświadczeniem. Dzięki integracyjnym zabawom i wspólnym zadaniom, wykonywanym w grupach mieszanych narodowo, uczniowie poznali młodzież z innych krajów, a wspólne mieszkanie pomogło w nawiązaniu znajomości i przełamaniu barier językowych.

W warsztatach uczestniczyli: Aneta Moczydlak, Natalia Górska, Dominika Gacek, Klaudia Kulczycka, Konrad Banda, Kamil Jędrych i Marcin Młodziński oraz panie Iwona Garlińska i Beata Halczuk

11 12 2015


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze