biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1100957

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Darmowe przedszkola w Gminie Lubań
Pobyt dziecka w przedszkolach samorządowych i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Lubań będzie bezpłatny. Zgodnie z decyzję podjętą przez radnych na ostatniej sesji, ustala się 100 % zwolnienia z opłat dla dzieci korzystających z wychowania przedszkolnego będącymi mieszkańcami gminy Lubań. Uchwała przeszła jednogłośnie. Rodzice będą płacić jedynie za wyżywienie.

Do tej pory bezpłatny był tylko 5-godzinny pobyt dziecka w przedszkolach prowadzonych przez gminę Lubań przez 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku). Każda kolejna godzina była dodatkowym kosztem dla rodziców, co było odczuwalne w budżecie przeciętnej rodziny.

Dzięki wprowadzonej uchwale obniżamy koszty ponoszone przez rodziców. Zależy nam także, by wyrównywać konkurencyjność gminnych przedszkoli z placówkami miejskimi, a co najważniejsze wpisujemy się w politykę prorodzinną prowadzoną przez urząd, mającą na celu dobro rodzin z terenu Gminy Lubań – mówi Zbigniew Hercuń, wójt gminy Lubań.

Bezpłatny pobyt dziecka w przedszkolu na pewno odciąży rodziców, którzy mając taki komfort, będą mogli spokojniej wykonywać swoje obowiązki zawodowe, a tym samym być bardziej efektywnymi na rynku pracy.

Obecnie na terenie Gminy Lubań znajdują się 3 przedszkola: w Pisarzowicach, Radostowie Średnim i Radogoszczy. Zainteresowanych zapraszamy serdecznie do naszych placówek.
02 03 2016


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze