Darmowe przedszkola w Gminie Lubań
Pobyt dziecka w przedszkolach samorządowych i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Lubań będzie bezpłatny. Zgodnie z decyzję podjętą przez radnych na ostatniej sesji, ustala się 100 % zwolnienia z opłat dla dzieci korzystających z wychowania przedszkolnego będącymi mieszkańcami gminy Lubań. Uchwała przeszła jednogłośnie. Rodzice będą płacić jedynie za wyżywienie.

Do tej pory bezpłatny był tylko 5-godzinny pobyt dziecka w przedszkolach prowadzonych przez gminę Lubań przez 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku). Każda kolejna godzina była dodatkowym kosztem dla rodziców, co było odczuwalne w budżecie przeciętnej rodziny.

Dzięki wprowadzonej uchwale obniżamy koszty ponoszone przez rodziców. Zależy nam także, by wyrównywać konkurencyjność gminnych przedszkoli z placówkami miejskimi, a co najważniejsze wpisujemy się w politykę prorodzinną prowadzoną przez urząd, mającą na celu dobro rodzin z terenu Gminy Lubań – mówi Zbigniew Hercuń, wójt gminy Lubań.

Bezpłatny pobyt dziecka w przedszkolu na pewno odciąży rodziców, którzy mając taki komfort, będą mogli spokojniej wykonywać swoje obowiązki zawodowe, a tym samym być bardziej efektywnymi na rynku pracy.

Obecnie na terenie Gminy Lubań znajdują się 3 przedszkola: w Pisarzowicach, Radostowie Średnim i Radogoszczy. Zainteresowanych zapraszamy serdecznie do naszych placówek.
02 03 2016

Jubileusz zespołu Marysieńki

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych.

Sesja absolutoryjna