Świetlica środowiska wyremontowana
Zakończył się remont świetlicy środowiskowej w Mściszowie. Obiekt przeszedł gruntowny remont. Prace polegały na wyremontowaniu pomieszczenia, w tym wykonaniu ścian i malowaniu oraz zakupu nowych zabawek, mebli i urządzeń dla dzieci. Wszystkie prace związane z remontem obiektu, zostały wykonane systemem gospodarczym przez pracowników gminy ze środków własnych Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubaniu.

Dotychczasowa świetlica, od dawna wymagała modernizacji, jednak dbając o dobro naszej lokalnej społeczności, staramy się zapewnić odpowiednie normy i godne warunki do nauki, rozwoju zainteresowań, organizacji zabaw i zajęć sportowych. Trzeba zaznaczyć, iż realizacja zadania znacząco upiększyła wygląd i estetykę wnętrza obiektu, a co najważniejsze sprawiła, że jego walory użytkowe będą dobrze służyć naszym najmłodszym mieszkańcom przez następne lata. Nowo wyposażona i wyremontowana świetlica to większa oferta dla podopiecznych. Zrealizowane zadanie umożliwiło osiągnięcie podstawowego celu jakim jest rozwój integracji i pobudzenie aktywności, poprzez poprawę dostępu do infrastruktury społecznej mieszkańców gminy. Wyremontowana świetlica będzie miejscem odpoczynku, zabawy jak i twórczych poczynań, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Warto nadmienić, że Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nie poprzestaje na tych działaniach, jak podkreśla Pani Agnieszka Kroczyńska – Przewodnicząca Komisji – „W planach mamy kolejne zadania i przedsięwzięcia do realizacji w innych świetlicach środowiskowych na terenie Gminy Lubań. Jednak wykonanie zaplanowanych zadań, uzależnione będzie od posiadania środków własnych na realizację tych zadań"

Świetlica czynna jest raz w tygodniu w piątek od 15 do 19 a korzystać z niej mogą wszyscy chętni mieszkańcy naszej Gminy jak również ich goście. Zapraszamy serdecznie.

11 04 2016

Platforma zakupowa