Oficjalne otwarcie boiska lekkoatletycznego w Pisarzowicach
W piątek 15 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie nowego boiska lekkoatletycznego przy Gimnazjum Publicznym i Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pisarzowicach. Jest to jedno z pierwszych takich boisk w naszym powiecie wybudowane w ramach unikatowego w kraju programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” oraz Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W uroczystości udział wzięli reprezentanci lokalnych i regionalnych władz i instytucji.

Ceremonia miała charakter sportowy - rozpoczęto od I Gminnych Igrzyskach Lekkoatletycznych Młodzieży Szkolnej w Pisarzowicach. Po uroczystym wprowadzeniu drużyn na stadion oraz przypomnieniu regulaminu zawodów, rozegrano wiele konkurencji lekkoatletycznych, wśród nich m.in. pchnięcie kulą, skok w dal, biegi krótko i długodystansowe. Każdy zawodnik walczył o jak najlepszy wynik w swojej konkurencji, prezentując swoje umiejętności ruchowe i sprawność fizyczną. Wielką atrakcją dla sportowców szkoły było wręczanie medali i dyplomów. Po zakończonych zawodach wyróżniono najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach i wręczono nagrody w formie medali i dyplomów.

Po zakończeniu części nieoficjalnej, Dyrektor Gimnazjum Publicznego im. A. Fredry w Pisarzowicach Pan Ryszard Leszczyński przywitał zgromadzonych gości i poprosił Wójta Gminy Lubań Pana Zbigniewa Hercunia o zabranie głosu. Pan Wójt serdecznie przywitał zgromadzonych, podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji całego przedsięwzięcia oraz zaprezentował krótko historię powstania boiska w Pisarzowicach. W czasie przemówienia Pan Wójt podkreślił, że jednym czynników umożliwiających budowę stadionu były wyniki sportowe osiągane przez uczniów gimnazjum na szczeblu powiatowym, wojewódzkim jak i krajowym, w zawodach indywidualnych i drużynowych.
Następnie głos zabrali goście, m. in. Pan Paweł Rańda Dyrektor Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, wicemistrz olimpijski z Pekinu 2008 w czwórkach bez sternika wagi lekkiej, który pogratulował włodarzom gminy zrealizowania tak ogromnego projektu jakim jest budowa obiektu sportowego. Zachęcał zebraną młodzież do rozwijania swoich sportowych umiejętności i właściwego korzystania z nowo otwartego stadionu, który daje możliwość dążenia do perfekcji i osiągania jeszcze lepszych wyników.

Po zakończonych przemówieniach wszyscy zgromadzeni obejrzeli występ grupy tańca nowoczesnego prowadzonej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Lubaniu. W czasie występu zaprezentowano dwa układy taneczne z pomponami, do układu choreograficznego ułożonego przez Panią Emilię Łamasz. Młode artystki nagrodzono brawami. Po części artystyczne głos ponownie zabrał Dyrektor Gimnazjum, dziękując wszystkim za przybycie.

Stadion posiada czterotorową bieżnię okrężną wraz z sześciotorową bieżnię do biegów, skocznię do skoku w dal i wzwyż, rzutnię do pchnięcia kulą oraz wielofunkcyjne boisko do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, tenisa i piłkę koszykową. Zatem, charakter obiektu umożliwia organizację urozmaiconych i atrakcyjnych lekcji wychowania fizycznego, co zaowocuje w przyszłości poprawą sprawności fizycznej mieszkańców naszych terenów. Z kompleksu mogą korzystać nieodpłatnie nie tylko uczniowie szkół, ale też wszyscy mieszkańcy naszego terenu.

22 04 2016

Zakończono ważne inwestycje drogowe