biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251487

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Dofinansowanie na odbudowe infrastruktury drogowej
Gmina Lubań otrzymała z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji środki finansowe na likwidację skutków powodzi i nawalnych opadów deszczu, które miały miejsce w latach poprzednich. W ramach podziału środków, w 2016 roku uwzględniono dofinansowanie infrastruktury drogowej w miejscowości Jałowiec

W związku z powyższym 22 kwietnia br., w Kamiennej Górze, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska.

Wójt Gminy Lubań, Zbigniew Hercuń, odebrał Promesę, która gwarantuje otrzymanie dotacji z budżetu państwa, a uroczyście wręczony dokument pozwoli na realizację zadania pn.: „Odbudowa mostu nad ciekiem Olszówka (0+400) w miejscowości Jałowiec w ciągach drogi dz. nr 99,148 (intensywne opady deszczu i powódź lipiec 2013).

Wysokość dotacji wynosić będzie 200 000 zł, nie więcej jednak niż 80% wartości zadania. 20% wartości inwestycji znajdzie się po stronie Gminy.

Przed Włodarzami ogram pracy – dokumenty, niezbędne do otrzymania dotacji, muszą zostać przekazane do Urzędu Wojewódzkiego już w miesiącu czerwcu.

20 05 2016


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze