Nowa szatnia w Radostowie Średnim
Piłkarze z LZS Radostów mogą już korzystać z nowej szatni, która została wybudowana przy tamtejszym obiekcie sportowym w Radostowie Średnim. Dnia 24 czerwca 2016 roku odbył się końcowy odbiór zadania inwestycyjnego przez przedstawicieli gminy.

Budynek będzie pełnił funkcje zaplecza sportowego dla uczestników rozgrywek sportowych oraz imprez lokalnych organizowanych na terenie obiektu sportowego. Budynek składa się z dwóch szatni bezpośrednio połączonych z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, w skład których wchodzą umywalnia i toalety oraz pozostałe pomieszczenie: świetlica klubowa, pomieszczenie sędziego, pomieszczenie gospodarcze i dwie toalety, w tym jedna dla kobiet i osób niepełnosprawnych oraz toaleta męska.

Zakres prac był bardzo szeroki, a obejmował on kompleksową budowę obiektu. Zgodnie z umową wykonano posadzki, sufity, roboty wykończeniowe, elewację, utwardzenie placu, instalację wodną, kanalizację sanitarną, zasilanie, montaż rozdzielnicy nn, montaż przewodów, kabli osprzętu elektrycznego, montaż opraw oświetleniowych, instalację uziemiające oraz szereg innych prac. Całkowita wartość zadania inwestycyjnego wyniosła 258 961,77 zł.

Chcieliśmy stworzyć zaplecze z prawdziwego zdarzenia, nowoczesne i funkcjonalne, które będzie służyło zawodnikom. Z nowego obiektu cieszyć się będą sami zawodnicy LZS Radostów, ponieważ takie zaplecze socjalne było im bardzo potrzebne – ich poprzedni obiekt pozbawiony był właściwego standardu, przez długi czas piłkarze korzystali z kontenerów, które były już wyeksploatowane. Poprzez realizację zadania, powstało miejsce dla wszystkich a nowy obiekt przyczyni się do zapewnienia otwartości i dostępności przestrzeni publicznej dla dzieci i młodzież z terenu gminy – mówi wójt gminy Lubań – Zbigniew Hercuń.

04 07 2016

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań