biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1100957

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Nowa kaplica cmentarna
Gmina Lubań zakończyła kolejną inwestycję – mieszkańcy mają do dyspozycji nową kaplice cmentarną w miejscowości Pisarzowice. Nowy obiekt będzie służył naszej społeczności przez lata.

Budynek kaplicy zaprojektowano jako parterowy, który składa się kaplicy, dwóch pomieszczeń przeznaczenia WC oraz pomieszczenia pomocniczego. Wewnątrz, w sali głównej, która będzie pełnić funkcje kaplicy, znajdzie się podest pod mense, katafalk, ławki, świeczniki, uchwyty na sztandary i klęcznik.
Kaplica została wybudowana za pieniądze pochodzące z budżetu gminy.

Całkowity koszt budowy wyniósł 291 727,74 zł. Zakres prac obejmował wykonanie: sufitu podwieszanego + skosy, roboty wykończeniowe (posadzki płytkowe z kamienia sztucznego z płytek, tynki jednowarstwowe wewnętrzne z gipsu, licowanie ścian płytkami, malowanie) elewację budynku (ocieplanie ścian płytami styropianowymi, wyprawy elewacyjne, montaż parapetów zewnętrznych), utworzenie placu, instalacje wodne, kanalizacja sanitarna, wentylacje, oświetlenie, gniazda oraz uziemienie i przyłącza.

Nowa kaplica na cmentarzu w Pisarzowicach to odpowiedź na potrzeby społeczności lokalnej. Co istotne, w nowym obiekcie będzie można odbywać ceremonie pogrzebowe, ale również będzie to miejsce głębokiej refleksji i zadumy, dla tych, którzy przeżywają żałobę. Kaplica ma służyć nie tylko mieszkańcom Pisarzowic, ale także innych miejscowości gminy Lubań, które takiej nie posiadają - mówi wójt gminy Lubań Zbigniew Hercuń.
18 07 2016


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze