Nowa kaplica cmentarna
Gmina Lubań zakończyła kolejną inwestycję – mieszkańcy mają do dyspozycji nową kaplice cmentarną w miejscowości Pisarzowice. Nowy obiekt będzie służył naszej społeczności przez lata.

Budynek kaplicy zaprojektowano jako parterowy, który składa się kaplicy, dwóch pomieszczeń przeznaczenia WC oraz pomieszczenia pomocniczego. Wewnątrz, w sali głównej, która będzie pełnić funkcje kaplicy, znajdzie się podest pod mense, katafalk, ławki, świeczniki, uchwyty na sztandary i klęcznik.
Kaplica została wybudowana za pieniądze pochodzące z budżetu gminy.

Całkowity koszt budowy wyniósł 291 727,74 zł. Zakres prac obejmował wykonanie: sufitu podwieszanego + skosy, roboty wykończeniowe (posadzki płytkowe z kamienia sztucznego z płytek, tynki jednowarstwowe wewnętrzne z gipsu, licowanie ścian płytkami, malowanie) elewację budynku (ocieplanie ścian płytami styropianowymi, wyprawy elewacyjne, montaż parapetów zewnętrznych), utworzenie placu, instalacje wodne, kanalizacja sanitarna, wentylacje, oświetlenie, gniazda oraz uziemienie i przyłącza.

Nowa kaplica na cmentarzu w Pisarzowicach to odpowiedź na potrzeby społeczności lokalnej. Co istotne, w nowym obiekcie będzie można odbywać ceremonie pogrzebowe, ale również będzie to miejsce głębokiej refleksji i zadumy, dla tych, którzy przeżywają żałobę. Kaplica ma służyć nie tylko mieszkańcom Pisarzowic, ale także innych miejscowości gminy Lubań, które takiej nie posiadają - mówi wójt gminy Lubań Zbigniew Hercuń.
18 07 2016

Zakończono ważne inwestycje drogowe