biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1250291

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Budowa nowych miejsc rekreacji w Radostowie Średnim i Jałowcu
Dnia 15 lipca 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Olszynie, podpisano umowę o przyznanie pomocy w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2016 roku. W uroczystości udział wzięła Ewa Mańkowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich, Paweł Czyszczoń.

W 2016 roku Gmina Lubań kontynuuje tworzenie nowych miejsc rekreacji w każdej miejscowości. W ramach ogłoszonego konkursu w dniu 29 lutego 2016 roku złożono wniosek o udzielenie pomocy finansowej na dofinansowanie zadania pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Gminie Lubań, poprzez budowę nowych miejsc rekreacji, służących do użytku publicznego : budowa wiaty w Radostowie Średnim i placu zabaw w Jałowcu”. Projekt planowany do realizacji w miejscowości Jałowiec, będzie miejscem gwarantującym uśmiech i szczęście dziecka. Na placu dostępny będzie szeroki wachlarz urządzeń, które stworzą godne i bezpieczne warunki. Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców będą różne zestawy zręcznościowe takie jak: altana, huśtawka, karuzela, zestaw baszta, piaskownica, sprężynowiec pojedynczy i podwójny. Wyżej wymienione wyposażenie wzbogaci plac zabaw zapewniając różne rodzaje zabaw, a przy tym będzie bezpieczny, atrakcyjny, wszechstronnie rozwijający dzieci oraz ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców gminy Lubań. Realizacja projektu przyczyni się do wybudowania miejsca, gdzie możliwa będzie nauka poprzez zabawę, bezpieczne i przyjazne miejsce wspólnych zabaw dzieci. Trzeba zaznaczyć, że budowa placu zabaw wraz z jego wyposażeniem pozwoli na zwiększenie atrakcyjności tego miejsca. Projekt ten ma za zadanie zaspokoić potrzeby rekreacyjne i wypoczynkowe nie tylko dzieci, ale i całej rodziny.

Natomiast realizacja projektu w miejscowości Radostów Średni, ma na celu stworzenie miejsca przeznaczonego do wypoczynku i rekreacji, obejmującego wybudowanie drewnianej wiaty, która będzie miejscem integracji i wspólnych działań dla mieszkańców. Wiata będzie miała charakter wielofunkcyjny i będzie służyć integracji społecznej mieszkańców. W zagospodarowanej przestrzeni, będzie można zorganizować zarówno spotkanie rodzinne, jak i towarzyskiego grilla - będzie systematycznie wykorzystywana przez mieszkańców. Z cała pewnością miejsce to nie pozostanie puste. Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na integrację międzypokoleniową, podniesiony zostanie poziom życia mieszkańców terenów wiejskich. Wiata będzie również doskonałym miejscem do odpoczynku w trakcie podróży dla turystów. Nowa inwestycja na stałe wpisze się w krajobraz Gminy, jako zakątek wypoczynkowo-rekreacyjny. Poprzez realizację operacji, stworzymy ogólnodostępne miejsca spotkań dla mieszkańców.

Realizacja projektu pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Gminie Lubań, poprzez budowę nowych miejsc rekreacji, służących do użytku publicznego: budowa wiaty w Radostowie Średnim i placu zabaw w Jałowcu”, pozwoli Nam zrealizować zaplanowane cele. Celem, jaki sobie postawiła gmina, jest poprawa pozycji konkurencyjnej wsi oraz warunków życia mieszkańców miejscowości Radostów Średni i Jałowiec. Dając do dyspozycji mieszkańców ogólnodostępne miejsca rekreacji, dajemy szansę na nową formę aktywności i spędzenia czasu aktywnie. Projekt przyczyni się do rozbudowy bazy rekreacyjnej na terenie Gminy Lubań. Powstaną miejsca rekreacji, służące do użytku publicznego. Znaczenie poprawione zostaną warunki życia na wsi. Należy także podkreślić, iż wybudowane miejsca znacznie zwiększą atrakcyjność turystyczną i rekreacyjną miejscowości, przyczynią się do budowania relacji i więzi między rówieśnikami, jak również rozwiąże problem odpowiedniego zagospodarowania czasu dzieciom, młodzieży i dorosłym. Projekt przyczyni się do integracji mieszkańców, którzy wspólnie będą uczestniczyć w nowej formie rekreacji.
25 07 2016


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze