Rodzina 500+
Z dniem 1 kwietnia 2016 roku weszła w życie ustawa „Pomoc państwa w wychowywaniu dzieci”, czyli program „Rodzina 500 plus”. W Gminie Lubaniu rozdysponowaniem środków zajmuje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaniu podsumowała pierwsze miesiące realizacji programu w gminie Lubań. Do GOPS-u wpłynęło 639 wniosków, w tym 102 drogą elektroniczną, 537 w formie papierowej. Przeprowadzona analiza wykazała, iż wypłacono świadczenia na łączną kwotę 2 026 844, 00 złotych (miesiąc kwiecień br. – wrzesień br.). Liczba przyznanych świadczeń wychowawczych wynosi następująco:

kwiecień – 669, w tym na pierwsze dziecko 301
maj – 673, w tym na pierwsze dziecko 304
czerwiec – 677, w tym na pierwsze dziecko 305
lipiec – 680, w tym na pierwsze dziecko 306
sierpień – 677, w tym na pierwsze dziecko 303
wrzesień – 686, w tym na pierwsze dziecko 307

Jak mówi Wójt Gminy Lubań – Zbigniew Hercuń „Zgodnie z informacją przekazaną przez kierownika GOPS-u, realizacja programu przebiega terminowo i bez żadnych problemów. Zatem, ogólnie realizację programu Rodzina 500+ na terenie gminy Lubań można ocenić pozytywnie. Pracownicy GOPS-u dokładają wszelkich starań, aby wszystkie wnioski zostały sprawdzone w jak najkrótszym czasie, tak, aby wszyscy uprawnieni mogli otrzymać świadczenia”.

07 11 2016

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Radni obradowali