Nowe miejsce spotkań
Zakończono prace przy budowie wiaty drewnianej, która będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców trzech sołectw – Radostowa Średniego, Górnego i Dolnego.

W ramach zadania p.n. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Gminie Lubań, poprzez budowę nowych miejsc rekreacyjnych, służących do użytku publicznego: budowa wiaty w Radostowie Średnim”, Gmina Lubań wybudowała wiatę drewnianą wraz z wyposażeniem. Całość posadowiona jest na placu rekreacyjnym obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowie Średnim.

Wymienione zadanie zostało wykonane dzięki dotacji z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach środków przeznaczonych w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2016 roku. Całkowita wartość zadania wyniosła 55 045,54 złotych.

Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczności lokalnej, poprzez utworzenie na terenie rekreacyjnym miejsca spotkań, organizacji imprez kulturalno-rekreacyjnych, sportowych i festynów. Ponadto, projekt z całą pewnością podniesie atrakcyjność turystyczną obszaru wiejskiego.

Realizacja projektu miała również na celu stworzenie miejsca przeznaczonego do wypoczynku i rekreacji, obejmującego wybudowanie drewnianej wiaty, która będzie miejscem integracji i wspólnych działań dla mieszkańców. Z całą pewnością projekt wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców w zakresie spędzania wolnego czasu oraz wpłynie na aktywizację mieszkańców. Nowa inwestycja stanie się istotnym centrum kulturalnym i integracyjnym wsi.
07 11 2016

Platforma zakupowa