Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.
W dniu 11.04.2017r. w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Radostowie Średnim odbyła się uroczystość przedszkolna z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy z udziałem wielu wspaniałych gości.

Swoją obecnością zaszczycili małych aktorów Pani Dyrektor GOKiS-u Justyna Antoszewska, Pan Andrzej Usyk Radny Gminy Lubań, Pan Bernard Smusz Sołtys Radostowa Dolnego i Średniego, ks. Proboszcz Józef Olechowski, rodzice, dziadkowie i babcie.

Przedszkolaki z grup 3/4 i 5/6 latków pod kierunkiem wychowawczyń Pani Żanety Krupskiej i Pani Anny Lewandowskiej przygotowały wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowie Średnim Pani Katarzyny Kempa-Kujawa oraz Proboszcza Parafii Radostów ks. Józefa Olechowskiego. Każde dziecko miało bardzo ważną rolę do odegrania, przedszkolaki wcieliły się w symbole Świąt Wielkanocnych oraz budzącej się do życia wiosny. Można było podziwiać piękne kolorowe kury, koguta, kurczaczka, zajączka, baranka, kolorowe wiosenne kwiaty na łące, pieska, bociana, ptaszka, chmurkę, słonko, żabkę, gospodarza i gospodynię. Mali aktorzy podeszli bardzo poważnie do swoich ról, zaprezentowali się pięknie i profesjonalnie. Widzowie dowiedzieli się jak to się stało, że jajko pisanką zostało, tajemnica została rozwiązana. Białe jajko bawiąc się z mleczami ma łące ubrudziło się pyłkiem kwiatowy i tak powstała prawdziwa żółciutka świąteczna pisanka.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor wręczyła nagrody dla laureatów przedszkolnego rodzinnego konkursu na „Wielkanocne ozdoby”, wszystkie prace były przepiękne, więc komisja miała trudny orzech do zgryzienia. Zaproszeni goście docenili włożony w ich wykonanie wysiłek i zakupili wszystkie oferowane w kiermaszu wielkanocnym prace konkursowe przyczyniając się tym samym do realizacji zaplanowanej jeszcze na ten rok szkolny wycieczki.

Scenografia została misternie przygotowana przez pracowników zespołu - Panią Annę Żwańską i Panią Agnieszkę Kołcz. Nie zabrakło życzeń wielkanocnych, miłych słów, wielu uśmiechów i wzruszeń. Takie uroczystości to okazja do wspólnego podziwiania małych aktorów, podtrzymywanie tradycji obchodów Świąt Wielkanocnych, a także integracja członków społeczności przedszkolnej ze środowiskiem lokalnym.
14 04 2017

Jubileusz zespołu Marysieńki

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna