Wspieranie talentów w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pisarzowicach
Młodzi przyrodnicy z Pisarzowic imponują wiedzą i zaangażowaniem. Dzięki temu zdobywają nagrody.

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pisarzowicach mogą poszczycić się dużymi osiągnięciami z zakresu nauk przyrodniczych. Młodzi przyrodnicy rozwijali umiejętności pod okiem pani Grażyny Jarosiewicz i Barbary Misztal w ramach prowadzonych przez nie kół zainteresowań. Wykonywali liczne doświadczenia oraz przeprowadzali eksperymenty.

Swoją wiedzę uczniowie poszerzali również w czasie wędrówek po najbliższej okolicy. W ich trakcie zapoznawali się z otaczającą ich przyrodą, a także obserwowali zmiany zachodzące w niej oraz w otoczeniu. Dzięki doświadczeniom mającym na celu zbadanie czystości powietrza i wody, uczniowie mieli możliwość samodzielnie sprawdzić, jaki wpływ na przyrodę ma działalność człowieka. Wędrówki edukacyjne sprzyjały również utrwaleniu wiedzy z zakresu botaniki, zwłaszcza doskonaleniu umiejętności rozpoznawania gatunków roślin oraz posługiwania się kluczami do oznaczania poszczególnych roślin.

Uczniowie brali także udział w projekcie Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza „Być jak Ignacy”. Realizując ten projekt, nie tylko poznawali osiągnięcia polskich wynalazców, ale również przeprowadzali doświadczenia i eksperymenty, w trakcie których sami mogli się poczuć jak młodzi odkrywcy. Ponadto uczestniczący w zajęciach kół przyrodniczych uczniowie z klas IV–VI wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach oraz interesujących zajęciach organizowanych w ramach Festiwalu Nauki.

Uczniowie zdobywali nowe wiadomości i chętnie (a przede wszystkim skutecznie) wykorzystywali je w licznych konkursach wiedzy przyrodniczej organizowanych przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej. Poniżej prezentujemy imponującą listę osiągnięć:
1.II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Bioregionie „W krainie łużyckich wód”;
2.III miejsce w drużynowym konkursie Współczesna Misja to Mniejsza Niska Emisja;
3.III miejsce w drużynowym konkursie Niebezpieczne rośliny w domu i zagrodzie;
4.Konkurs Wiedzy o Przyrodzie Polskiej organizowany przez LOP zarząd w Jeleniej Górze – dwie osoby zakwalifikowały się do etapu rejonowego;
5.VI miejsce w konkursie Ssaki Powiatu Lubańskiego.

Nie zabrakło również osiągnięć indywidualnych w X Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Świetlik”:
1.Bartosz Młodziński z kl. VI – nagroda główna;
2.Magdalena Szelest z kl. VI – nagroda;
3.Michał Owoc z kl. V, Jakub Kunczał z kl. II, Piotr Szelest z kl. I – wyróżnienie.

Warto jednak zauważyć, że konkursy przyrodnicze to nie tylko wiedza i nauka. Mogą się w nich z sukcesami odnaleźć również ci, którzy pragną rozwijać zdolności plastyczne i techniczne. Dostrzegli to także nasi uczniowie, których prace zostały docenione na takich konkursach jak: „Nie byle jaka budka dla ptaka i całkiem świeża dla nietoperza”, „Najpiękniejszy portret cisa henrykowskiego” czy „Lubię lato – konkurs plastyczny”.

Liczne sukcesy osiągnęliśmy również w sporcie. Dnia 13.06.2017r. we Wrocławiu odbyły się Finały Dolnośląskie w Lekkoatletycznych Igrzyskach Dzieci. Uczennica naszej szkoły Magdalena Ciupak wychowanka nauczyciela wychowania fizycznego Konrada Murawskiego została mistrzynią województwa w biegu na 600 metrów.

Gmina Lubań od wielu lat wspiera zdolnych sportowców, którzy reprezentują naszą szkołę i rozsławiają ją na tle powiatu lubańskiego, strefy jeleniogórskiej i województwa dolnośląskiego. Dlatego też za wysokie wyniki sportowe Pan Zbigniew Hercuń - przyznał naszej mistrzyni roczne stypendium.

W roku szkolnym 2016/2017 dziewczęta naszej szkoły uzyskały I miejsce w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym, natomiast chłopcy III miejsce. Młodym przyrodnikom, sportowcom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wcześniej jednak wspaniałych WAKACJI !
05 07 2017

Dożynki wiejskie w Nawojowie Łużyckim, Nawojowie Śląskim i Radogoszczy