Jubileusz zespołu Marysieńki
24 czerwca br. w Radostowie świętowano 30- lecie istnienia zespołu Marysieńki. Jubileusz był okazją do podkreślenia zasług zespołu, a przede wszystkim podziękowania za wieloletnią pracę społeczną i kulturową, za reprezentowanie gminy na licznych przeglądach i konkursach oraz dbanie, by dziedzictwo naszych przodków zostało ocalone od zapomnienia.

Świętowanie rozpoczęto Mszą Św. w kościele p.w. Objawienia Pańskiego w Radostowie w intencji członków zespołu Marysieńki. Mszę celebrowali: ks. Józef Olechowski , ks. Roman Raczak oraz ks. Marek Kurzawa, który był niegdyś związany z zespołem, przez wiele lat akompaniował na akordeonie w trakcie występów.

Po mszy świętej, barwny korowód zespołów ludowych, przy skocznej muzyce wmaszerował do parku, gdzie kontynuowano ten doniosły jubileusz. Marysieńki przyjęły wiele gratulacji, życzeń dalszych sukcesów, zostały obdarowane kwiatami i prezentami. Najstarsze członkinie zespołu otrzymały odznaczenia od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaki "Zasłużony dla Kultury Polskiej" otrzymały: kierownik zespołu Zdzisława Kuryło, Bogusława Szkutnik, Genowefa Smusz, Rozalia Wilk , Elżbieta Górak, Weronika Dacyszyn. Wręczone zostały one przez Wójta Gminy Lubań Zbigniewa Hercunia oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Justynę Antoszewską. Z gratulacjami przybyła również posłanka na sejm Zofia Czernow, która w trakcie składania życzeń podkreślała, że zespół i kultura ludowa są bliskie jej sercu.

Występy sceniczne rozpoczęły jubilatki, następnie w tańcach ludowych zaprezentowały się przedszkolaki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radostowie. Skoczne pieśni zaprezentowały zaprzyjaźnione zespoły folklorystyczne zaproszone do wspólnego świętowania. Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczył widowiskowy pokaz tańców ludowych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Kalina. Imprezę zakończyła potańcówka pod gwiazdami, do której przygrywał zespół Forest.

06 07 2017

Transparentna Gmina Rozwoju

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Uchwalono budżet na 2018 rok