biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1252463

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Jubileusz zespołu Marysieńki
24 czerwca br. w Radostowie świętowano 30- lecie istnienia zespołu Marysieńki. Jubileusz był okazją do podkreślenia zasług zespołu, a przede wszystkim podziękowania za wieloletnią pracę społeczną i kulturową, za reprezentowanie gminy na licznych przeglądach i konkursach oraz dbanie, by dziedzictwo naszych przodków zostało ocalone od zapomnienia.

Świętowanie rozpoczęto Mszą Św. w kościele p.w. Objawienia Pańskiego w Radostowie w intencji członków zespołu Marysieńki. Mszę celebrowali: ks. Józef Olechowski , ks. Roman Raczak oraz ks. Marek Kurzawa, który był niegdyś związany z zespołem, przez wiele lat akompaniował na akordeonie w trakcie występów.

Po mszy świętej, barwny korowód zespołów ludowych, przy skocznej muzyce wmaszerował do parku, gdzie kontynuowano ten doniosły jubileusz. Marysieńki przyjęły wiele gratulacji, życzeń dalszych sukcesów, zostały obdarowane kwiatami i prezentami. Najstarsze członkinie zespołu otrzymały odznaczenia od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaki "Zasłużony dla Kultury Polskiej" otrzymały: kierownik zespołu Zdzisława Kuryło, Bogusława Szkutnik, Genowefa Smusz, Rozalia Wilk , Elżbieta Górak, Weronika Dacyszyn. Wręczone zostały one przez Wójta Gminy Lubań Zbigniewa Hercunia oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Justynę Antoszewską. Z gratulacjami przybyła również posłanka na sejm Zofia Czernow, która w trakcie składania życzeń podkreślała, że zespół i kultura ludowa są bliskie jej sercu.

Występy sceniczne rozpoczęły jubilatki, następnie w tańcach ludowych zaprezentowały się przedszkolaki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radostowie. Skoczne pieśni zaprezentowały zaprzyjaźnione zespoły folklorystyczne zaproszone do wspólnego świętowania. Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczył widowiskowy pokaz tańców ludowych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Kalina. Imprezę zakończyła potańcówka pod gwiazdami, do której przygrywał zespół Forest.


06 07 2017


 AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie o rekrutacji uczestników do projektu

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze