Nowy plac zabaw w Radostowie Górnym
Władze Gminy Lubań stawiają na rozwój terenów wiejskich nie tylko poprzez budowę i remont dróg, ale także poprzez budowę i doposażenie placów zabaw dla najmłodszych mieszkańców gminy. Nowy plac zabaw właśnie powstał w Radostowie Górnym.

Mieszkańcy i dzieci mogą już w pełni korzystać z nowych, wielofunkcyjnych urządzeń zabawowych – w dniu 21 listopada 2017 roku odbył się komisyjny odbiór zadania inwestycyjnego. Plac zabaw w Radostowie Górnym powstał z myślą o najmłodszych mieszkańcach wsi. Będzie on doskonałym miejscem do spędzenia wolnego czasu przez dzieci i młodzież na świeżym powietrzu. Nowy obiekt zwiększy poziom integracji społeczności lokalnej oraz będzie centrum rekreacyjno – wypoczynkowym we wsi.

Plac zabaw sfinansowany został z funduszu sołeckiego w wysokości 20,000,00 zł i budżetu gminy Lubań – w wysokości 9 516,23 zł. Plac zabaw zapewni dzieciom nie tylko dobrą zabawę, ale także bezpieczeństwo - został wyposażony w bezpieczne, nowoczesne i kolorowe elementy małej architektury m.in. huśtawki, bujaka sprężynowego czy zjazd linowy. Dzięki realizacji przedsięwzięcia teren zmienił swój wygląd, stając się przyjaznym, barwnym miejscem, który zgodnie ze swoim przeznaczeniem, będzie stwarzać mieszkańcom i ich dzieciom wspaniałą alternatywę miłego spędzania czasu. Mamy nadzieje, że miejsce to posłuży najmłodszym mieszkańcom miejscowości przez długie lata, a spędzone tam chwile będą wspominać z uśmiechem na twarzy.

08 12 2017

Kolejnie dofinansowanie na odbudowe infrastruktury drogowej

INDYWIDUALNE DORADZTWO KSIĘGOWE

Radni obradowali