biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1252466

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pisarzowicach
„Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków" - to hasło przyświecało tegorocznemu 26. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się po raz pierwszy w Pisarzowicach w niedzielę 14 stycznia 2018 roku.

Inicjatorkami 26 finału WOŚP była Pani Paulina Gleń oraz Pani Wioletta Cwynar – osoby, które na co dzień pracują w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pisarzowicach. Zbiórka prowadzona przez piętnastu wolontariuszy prowadzona była od godz. 10:00, do późnych godzin popołudniowych. W tym wyjątkowym dniu mogliśmy podziwiać prawdziwie rockendrolowy program artystyczny - na scenie zaprezentowały się przedszkolaki oraz uczniowie pierwszych klas w cudownych choreografiach tanecznych, a dzieci ze szkoły podstawowej do łez rozbawiły licznie zgromadzoną publikę w pokazach kabaretowych. Prawdziwą „wisienką na torcie” było przedstawienie „Rzepka”- J. Tuwima, które zostało przygotowane przez Radę Rodziców oraz nauczycieli.

To jednak nie koniec atrakcji, ponieważ na placu przed szkołą odbyło się wiele innych ciekawych wydarzeń – m.in. odbył się pokaz rycerski w wykonaniu Łużyckiej Drużyny Łuczniczej, pokaz samoobrony zaprezentowany przez członków klubu „Samuraj” z Lubania czy pokaz sztucznych ogni. Podczas finału nie zabrakło również loterii fantowej oraz licytacji, podczas której zebrano około 5000 tys. złotych. W przerwie na uczestników imprezy czekał poczęstunek - szczególnym zainteresowaniem cieszyła się pyszna grochówka przygotowana przez Ochotniczą Straż Pożarną z Pisarzowic.

Gwiazdą wieczoru 26 Finału WOŚP była grupa „Bazalt”, która przypomniała nam covery Lady Punk, Dżemu, Brekautów, oraz przebój ostatnich miesięcy Zenka Martyniuka „ Oczy Zielone”. Bisom nie było końca, publiczność domagała się piosenki Sławomira –„Miłość w Zakopanem”. Zespól nie dał się zaskoczyć i zagrał podrywając wszystkim do tańca. Zwieńczeniem imprezy był wspaniały tort, przygotowany przez Panią Wiolettę Cwynar, który znakomicie smakował wszystkim uczestnikom.

Podkreślić należy, że zabawa odbyła się dzięki zaangażowaniu licznej grupy osób - wszystkim biorącym udział w tym przedsięwzięciu należą się podziękowania za poświęcenie, które przyczyniło się do ogromnego sukcesu, jakim okazała się organizacja 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała impreza przebiegła w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze. Dopisała zarówno pogoda jak i liczba uczestników. Dzięki hojności mieszkańców wolontariusze zebrali 13 109,95 zł.

Dziękujemy !!!

Galeria zdjęć
23 01 2018


 AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie o rekrutacji uczestników do projektu

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze