Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków
Wójt Gminy Lubań informuje, że został uruchomiony program dofinansowania budowy przydomowych oczyszczalni ścieków dla mieszkańców Gminy Lubań. Celem programu jest utrzymanie czystości i porządku, a w tym dbanie o stan środowiska naturalnego oraz czystości wód gruntowych z terenu gminy.

Skanalizowanie terenu gminy Lubań jest inwestycją bardzo kosztowną w budowie i eksploatacji, dlatego budowa przydomowej oczyszczalni ścieków jest doskonałą alternatywą dla naszych mieszkańców. Mając na uwadze powyższe, gmina Lubań zaplanowała dofinansowanie przydomowych oczyszczalni w roku 2018– mówi Zbigniew Hercuń – Wójt Gminy Lubań.

Na początku 2018 roku ruszyła procedura związana z realizacją przydomowych oczyszczalni - Rada Gminy Lubań podjęła uchwałę, w której określono zasady udzielania i rozliczania dotacji z budżetu Gminy Lubań. Ustalono w niej szczegółowo jakie koszty podlegają dotacji oraz jakie dokumenty potrzebne będą do jej uzyskania. Termin składania wniosków upływa do końca maja 2018 r. Komisja powołana zarządzeniem zweryfikuje złożone wnioski pod względem formalnym, którym przyzna dofinansowanie – dodaje Wójt.

Serdecznie zapraszamy do składania deklaracji chęci wzięcia udziału w tym programie. Wnioskodawca na budowę przydomowej biologicznej oczyszczalni może uzyskać dotację do wartości brutto kosztu całkowitego oczyszczalni (zakup wraz z montażem oczyszczalni) udokumentowanego na podstawie faktur, rachunków, lecz nie więcej niż:
1) 5.000,00 zł – w przypadku, gdy oczyszczalnia obsługiwać będzie nieruchomość zabudowaną budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym,
2) 10.000,00 zł – w przypadku, gdy oczyszczalnia obsługiwać będzie dwa lub więcej budynków mieszkalnych, a w każdym z nich znajdować się będzie co najmniej 3 samodzielne lokale mieszkalne.
22 02 2018

Stanowisko Walnego Zgromadzenia Delegatów Dolnośląskiej Izby Rolniczej z dnia 15.03.2018r. w sprawie zmiany ustawy o ochronie zwierząt

Do sprzedania samochód MAGIRUS FM192D

Radni obradowali