biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1252524

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

„Bo w każdym z nas jest dziecko”
„Bo w każdym z nas jest dziecko” - to hasło tegorocznych obchodów Dnia Dziecka, które odbyły się 31.05.2009r. o godzinie 14.00 w Świetlicy Wiejskiej w Radostowie.
Wielość różnorodnych atrakcji, uczyniła ten dzień radosnym i beztroskim. Wśród uczestników uroczystości nie zabrakło dorosłych i seniorów. Magiczne chwile tego spotkania przypomniały im, że w każdym z nas, niezależnie od wieku, tkwi pierwiastek dziecięcy.

Tego dnia dzięki pomocy grupy interwencyjnej Gminy Lubań i pracownikom GOKiS wiejska świetlica przemieniła się w krainę szczęśliwego dzieciństwa. Wystrój sali został wzbogacony o "dzieła sztuki", wykonane w czasie zajęć bibliotecznych w Radostowie . Prace przedstawiały ulubione bajkowe i baśniowe postacie ze świata książek i telewizji. W krainie uśmiechu, optymizmu i euforii nie mogło także zabraknąć kolorowych balonów, darzonych przez wszystkie dzieci niezwykłą sympatią. Otwarcia obchodów Dnia Dziecka dokonały Dyrektor GOKiS Justyna Antoszewska oraz opiekunka grupy teatralnej Iwona Janikowska, odczytując wiersz "Czego Wam życzyć" Marii Terlikowskiej i dedykując im życzenia.
Kolejny etap uroczystości stanowił występ artystów ze Studia Małych Form Teatralnych „ART.-RE” z Krakowa w spektaklu „Jaś i Fasolowe Drzewo”. Został on sfinansowany przez GOKiS, który pozyskał środki pieniężne w czasie zabawy charytatywnej z okazji Dnia Kobiet. Aktorzy przedstawili zgromadzonej publiczności sztukę „Jaś i magiczne drzewo fasoli”. Przedstawienie zostało przyjęte z dużym entuzjazmem i zakończyło się gromkimi brawami widowni.
Po występie odbyły się tańce integracyjne przerywane licznymi konkursami, z których największą popularnością cieszył się konkurs Chrupnij Chrupka – chrupanie całej paczki chrupek na czas oraz konkurencje sportowe.

Dziękujemy młodym paniom i rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku w ramach realizacji projektu „Jak rękawy zakasamy to świetlica blask odzyska” współfinansowanego przez Fundację Wspomagania Wsi”.
Dziękujemy również Panu Ryszardowi Nieckarzowi za ufundowanie owoców oraz Pani Marysi Kessel za cukierki.


15 06 2009


 AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie o rekrutacji uczestników do projektu

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze