biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1221109

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Wakacje w Bibliotece
W celu zagospodarowania wolnego czasu dzieciom spędzającym tegoroczne wakacje w rodzinnej miejscowości, w bibliotece publicznej w Pisarzowicach organizowane są zajęcia plastyczne oraz spotkania zespołu redakcyjnego Gazetki Młodych Twórców. Ponadto, na placu przy bibliotece, dzieci mają możliwość gry w piłkę siatkową lub nożną. Gdy pogoda nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, dzieci mają do dyspozycji 3 stanowiska komputerowe, gry planszowe, quizy (Omnibus itp.), czasopisma młodzieżowe, filmy animowane na DVD. Dotychczas, na zajęciach plastycznych przygotowaliśmy wystawę prac „Mój ulubiony zwierzak” oraz „ Nasi ulubieni bohaterowie filmów animowanych”. 8 lipca zorganizowaliśmy spotkanie, podczas którego grillowaliśmy i miło spędzaliśmy wakacyjny czas w gronie zaprzyjaźnionych uczestników Koła Młodych Twórców. Mimo niesprzyjającej pogody, która co jakiś czas zaskakiwała nas opadami deszczu, humory dopisywały.
Aby umilić i urozmaicić czas oczekiwania na upieczenie się kiełbasek, zorganizowaliśmy wspólne zabawy z piłką oraz rozgrywki w piłce siatkowej.
Dziewczęta chętnie uczestniczą w zajęciach tanecznych prowadzonych przez Pawła Kruczyka, które odbywają się w piątki w świetlicy wiejskiej. W trakcie tych spotkań uczestniczki poznały podstawowe kroki cza-cza, walca wiedeńskiego, a podczas kolejnych lekcji będą tworzyć nowe układy taneczne.

W poniedziałki i piątki, w godz. od 13-16, zapraszamy również na zajęcia plastyczne i teatralne do Filii Biblioteki w Radostowie, a od wtorku do czwartku do Filii w Radogoszczy. Oferta naszych bibliotek jest bogata i warto z niej korzystać. Na dorosłych czekają ciekawe nowości wydawnicze, a na dzieci i młodzież, oprócz książek, wyżej wymienione atrakcje. Mamy nadzieje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

30 07 2009


 AKTUALNOŚCI

Zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Henrykowie Lubańskim

OGŁOSZENIA

Podziękowanie Wójta Gminy Lubań – Zbigniewa Hercunia

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze