biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1100957

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Zamek Grodziec
W dniu 25 sierpnia br. na zakończenie wakacji zorganizowaliśmy wycieczkę do Zamku Grodziec. Wyjazd był nagrodą dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w prace kół zainteresowań i występy dla lokalnej społeczności. Uczestnicy mieli okazję poznać ciekawą historię i architekturę naszego regionu.

Wyruszyliśmy autobusem o godzinie 8.00 spod biblioteki w Pisarzowicach, a następnie udaliśmy się do Radostowa, gdzie czekała na nas grupa z tamtejszego Koła Teatralnego. W drodze nie opuszczał nas dobry nastrój, a czas umilaliśmy sobie śpiewaniem rożnych znanych nam piosenek. Po godzinie dotarliśmy na miejsce. Naszym oczom ukazał się piękny Zamek Grodziec, wznoszący się na bazaltowym, powulkanicznym stromym wzgórzu, w niezwykle malowniczej scenerii. Wycieczkę rozpoczęliśmy od pieszej wędrówki do zamku i wspólnych zdjęć na jego tle. Następnie zaproszono nas do środka, gdzie mogliśmy podziwiać komnaty i zgromadzone w nich tajemnicze skarby, a wspaniałe krajobrazy Karkonoszy, Gór i Pogórza Kaczawskiego widziane z góry zamkowej oraz sala, w której znajdują się eksponaty narzędzi tortur z minionych wieków, pozostawiły u nas niezapomniane wrażenie.
Zwieńczeniem naszej wyprawy było wspólne grillowanie na dziedzińcu zamku.
Wszyscy byliśmy pod wrażeniem malowniczej panoramy Pogórza i pięknego zamku, nawiązującego do minionych wieków klimatem i znakomitą atmosferą. Mamy nadzieję, że wycieczka ta nie będzie ostatnią i, że jeszcze wszyscy uczestnicy bibliotecznych kół zainteresowań będą mogli wspólnie miło spędzić czas w tak ciekawym miejscu.31 08 2009


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze