biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251644

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Czytajcie bajki, kochajcie baśnie nim cały świat fantazji na zawsze zgaśnie
Z okazji przypadającego w listopadzie Dnia Postaci Bajkowych 8 października br. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował w świetlicy wiejskiej w Radostowie spotkanie dla dzieci i młodzieży.

W trakcie zabawy, wzorem imprez organizowanych poprzednio, młodzi członkowie miejscowego koła plastyczno – teatralnego „Gwiazdy” przedstawili scenkę teatralną pod tytułem „Komputer i bajki”. Przedstawienie miało na celu zachęcić dzieci i młodzież do korzystania z tradycyjnych książek w czasach dominacji „kultury informatycznej”. Bardzo cieszył wysiłek i zaangażowanie dzieci przy realizacji przedstawienia, a największą nagrodą były brawa od licznie zgromadzonej publiczności.

W trakcie zabawy gościnnie wystąpiło Koło Młodych Twórców działające przy bibliotece w Pisarzowicach. Motto przedstawienia to: „Czytajcie bajki, kochajcie baśnie nim cały świat fantazji na zawsze zgaśnie” Młodzież wystąpiła z humorystyczną inscenizacją pt. „Zwariowany świat bajek..”, która nawiązywała tematycznie do motywu przewodniego imprezy. Tym razem w świecie bajek nastąpiło lekkie zamieszanie i odwrócenie ról. Złe baśniowe postacie przestały być już dla dzieci straszne– co z niemałą dawką humoru młodzi aktorzy starali się przekazać widowni. Nie zabrakło również akcentów muzycznych. Myślą przewodnią przedstawienia było jednak, zwrócenie uwagi na fakt, że obecnie dzieci rzadziej niż kiedyś czytają bajki i baśnie.

Podczas zorganizowanej imprezy nie mogło zabraknąć odrobiny edukacji. Publiczności, zarówno tej młodej jaki i nieco starszej, przedstawiono multimedialną prezentację dotyczącą historii i rozwoju książki, dzięki której można było prześledzić rozwój technik drukarskich na przestrzeni wieków, a także wyjaśniającej takie zwroty jak np. „przeczytać książkę od deski do deski”.

Dla zaproszonych mieszkańców dzieci przygotowały także pokaz tańca i piosenki. Podczas uroczystości można było również zapisać się do grona czytelników biblioteki gminnej w Radostowie oraz zapoznać się z dostępnymi nowościami czytelniczymi. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabawy tanecznej dla naszych milusińskich. Przy muzyce oraz słodkim poczęstunku bawili się najmłodsi jak i nieco starsi mieszkańcy Radostowa.

03 12 2009


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze