biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

983393

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Zimą wkoło jest wesoło
W okresie ferii zimowych, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Henrykowie odbywały się zajęcia plastyczno-teatralne dla dzieci. Celem spotkań było zagospodarowanie wolnego czasu dzieciom spędzającym tegoroczne ferie w rodzinnej miejscowości a ponadto rozwijanie ich twórczej inicjatywy, pomysłowości, a przede wszystkim wiary we własne siły. Zajęcia były realizowane systematycznie przez dwa tygodnie pod kierunkiem Moniki Sawickiej, Renaty Grubizny i Justyny Antoszewskiej we współpracy z miejscowym artystą Sławomirem Kierylukiem. Wzięła w nich udział kilkunastoosobowa grupa dzieci z Henrykowa.

Mając do dyspozycji różne materiały, uczyliśmy się wykonywać szmaciane kukiełki, by następnie samodzielnie stworzyć właściwych bohaterów baśni Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Z masy papierowej wykonywaliśmy różne elementy pacynek tj. głowy, ręce, a ostatniego dnia zbudowaliśmy niemalże profesjonalną scenę dla naszego kukiełkowego teatrzyku.
Zima to czas szaleństwa na śniegu, wspaniała zabawa na świeżym powietrzu, której nie mogło zabraknąć i u nas. Korzystając z tej pięknej zimowej aury, na zakończenie ferii, GOKIS zorganizował kulig dla dzieci, które brały udział w dwutygodniowych zajęciach.
Na saniach ciągniętych przez konie przemierzyliśmy okolice Henrykowa. Pogoda dopisała. Radości było co niemiara, gdy sznur sanek sunął po okolicznych drogach. Po dwugodzinnej wyprawie wróciliśmy pod bibliotekę, gdzie czekało na nas ognisko, przy którym mogliśmy się ogrzać i upiec kiełbaski.
Kulig dostarczył nam wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń i wspaniałej zabawy. Z pewnością stanie się to naszą tradycją i podczas następnych ferii, jeśli tylko pogoda dopisze , spotkamy się ponownie na sankach.
Serdeczne podziękowania za udział w przedsięwzięciu i bezinteresowną pomoc należą się Sławomirowi Kierylukowi oraz Leszkowi Kozioł za przygotowanie ogniska.Galeria zdjęć
16 02 2010


 AKTUALNOŚCI

Zakończono ważne inwestycje drogowe

OGŁOSZENIA

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

RADA GMINY

Ostatnia sesja w roku 2016

GOKiS

Nauka gry na gitarze