biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251657

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Warsztaty wielkanocne
Z nadejścia Wielkanocy cieszą się wszystkie dzieci, niezależnie czy wierzą w zajączka przynoszącego prezenty, czy też nie. Poszukiwanie ukrytych w ogrodzie lub w mieszkaniu kolorowych jajek i słodyczy jest co roku emocjonującą zabawą. Dlatego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Radostowie proponujemy wykorzystanie tego szczególnego czasu oczekiwania w sposób przyjemny i pożyteczny na warsztatach tradycji. W trakcie wspólnych spotkań zaplanowaliśmy pogadanki o tradycjach wielkanocnych, zwyczajach jakie przetrwały do dziś, a także o dawnych obrzędach wielkiej nocy o których, opowie nam Zdzisława Kuryło – kierowniczka zespołu ludowego Marysieńki.
Podczas zajęć nauczymy się robić ozdoby, które sprawią, że w naszych domach zapanuje świąteczny nastrój. Wykonamy kosze wielkanocne, w których wspaniale będą się prezentować kolorowe pisanki oraz zajączki na słodkie niespodzianki. Stworzymy kartki świąteczne, a przesłane życzenia na własnoręcznie wykonanych kartkach będą na pewno szczególnym podarkiem dla najbliższych.
Każdy z nas odczuwa, że wielkimi krokami zbliża się wiosna, dni są coraz dłuższe słonko mocniej grzeje. Pojawiają się pąki na drzewach oraz pierwsze kwiatki. Wielkanoc jest najradośniejszym wiosennym świętem.
Nawiązując do radosnych wydarzeń poprzedzających Wielkanoc przygotujemy z dziećmi dwumetrową palmę, którą wspólnie zaniesiemy do kościoła. Czym że były by święta bez zapachu ciasta, dlatego w świetlicy wiejskiej odbędzie się wspólne wypiekanie ciasteczek wielkanocnych.
Finałem warsztatów będzie kiermasz wielkanocny w niedziele palmową, dochód ze sprzedaży wypieków przekazany będzie na zakup materiałów na zajęcia plastyczne w bibliotece.

PLAN ZAJĘĆ:

03.03.2010 - robimy kartki wielkanocne
04.03.2010 - koszyki wielkanocne
10.03.2010 - zające na słodkie niespodzianki
11.03.2010 - kurczaczki do zawieszenia na gałązkach bazi
17.03.2010 - wykonanie palmy
18.03.2010 - wykonanie palmy
21.03.2010 - wypiekanie ciasteczek
24.03.2010 - wykonanie palmy
25.03.2010 - wykonanie palmy
28.03.2010 - Finał warsztatów -Zaniesienie palmy do kościoła; kiermasz wypieków wielkanocnych przy kościele w Radostowie.

10 03 2010


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze