biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1252524

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Jubileuszowe Imieniny
Henryków Lubański już po raz piąty, w dniach 10-11 lipca br., obchodził swoje imieniny. Cykliczna impreza Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa przyciągnęła mieszkańców całej okolicy, turystów oraz kilkunastu imieninowych solenizantów, wśród których najmłodszy Henryk Malisz miał sześć lat. Gościem honorowym uroczystości był Henryk Urbaś – Tytan mikrofonu, dziennikarz radiowy, rzecznik prasowy PKOL. W programie zaplanowano więc wiele wydarzeń o charakterze sportowym, m.in. Turniej Sołectw Henryków kontra Radogoszcz o Beczkę Ogórków i Wiązkę Kopru. Wśród konkurencji takich jak dmuchanie piłki plażowej na czas, jedzenia rabarbaru, taniec w płetwach, rzut snopkiem nad tyczką, żonglerka piłką nożną – lepsza okazała się drużyna z Radogoszczy, wygrywając beczkę ogórków jednym punktem. W konkursie „Zostań Komentatorem Sportowym” zwyciężył mieszkaniec Henrykowa – Łukasz Anioł. Zawodnicy komentowali profesjonalnie walkę bokserską pomiędzy Wójtem Gminy – Mirosławem Herdzikiem a Przewodniczącym Rady Gminy – Jackiem Jaworskim, walka była nadzwyczaj widowiskowa, zacięta i pełna niedozwolonych chwytów.
Ciekawym punktem programu był również Konkurs Przyśpiewki Wiejskiej o tematyce imienin Henryka i Henrykowa. Ma on na celu propagowanie tradycji przyśpiewek wiejskich i kultywowanie tradycji. Pierwszą nagrodę – Piejącego Koguta zdobyła Wanda Żuraw, która wykonała utwór „Sroczka na płotek, acha”. Laureatka otrzymała także nagrodę rzeczową Przewodniczącego Rady Gminy. Wyróżniona została Elżbieta Kozioł – mieszkanka Henrykowa. Kulturę ludową na scenie popularyzowały także lokalne zespoły śpiewacze - Marysieńki, Cisowianki i Cisowianeczki.
W niedziele po uroczystej Mszy Św. w Kościele Parafialnym p.w. Św. Mikołaja, drzewka cisowe przy kościelnych krużgankach posadzili Henryk Urbaś, Henryk Wójcik – przedsiębiorca oraz Henryk Olesiak – pisarz ze Świeradowa Zdroju. Wszyscy wyróżnieni imiennicy obiecali, że będą dbać o cisy i często je odwiedzać. Henryk Urbaś brał aktywny udział we wszystkich wydarzeniach scenicznych, konkursach oraz turniejach. W niedzielę w rozmowie z prowadzącym – Olgierdem Poniźnikiem, podzielił się kilkoma anegdotami z zawodowego życia komentatora sportowego oraz spostrzeżeniami na temat święta Henryków.
Niespodzianką przygotowaną dla publiczności były HENRYKOWYJE – inscenizacja w wykonaniu organizatorów imprezy, nawiązująca do popularnego serialu telewizyjnego „Ranczo” . W rolę wójta wcielił się Mirosław Herdzik – Wójt Gminy, jego żoną została Teresa Trefler – sołtys wsi Henryków, księdza zagrał Przewodniczący Rady Gminy – Jacek Jaworski, Czerepacha Zastępca Wójta Zbigniew Zjawin, a Lucy – Dyrektor GOKIS Justyna Antoszewska. W parodiowanym odcinku nie zabrakło pozostałych postaci m.in. Pietrka i jego kolegów ze słynnej ławeczki, Wioletki (Honorata Foremna), Michałowej (Elżbieta Kozioł), Kusego (Marcin Chudziak), doktora Wezóła (Kazimierz Cwynar), Solejukowej (Mariola Anioł), policjanta (Marek Trefler). Mieszkańcy Henrykowyi przybyli na teren uroczystości specjalnie przygotowanym traktorem, który mogli podziwiać wszyscy obecni na placu. Występ na scenie jednogłośnie okrzyknięto hitem tegorocznych Imienin, a zaangażowanie organizatorów i mieszkańców wsi jest godne podziwu.
W trakcie dwudniowych uroczystości na scenie wystąpiły zespoły muzyczne POP ROCK cover, DREAMS, DIAMENT i HAVEN, gwiazdami wieczoru był zespół SKANER oraz „Spotkanie z Balladą” w programie A MY NA LUZIE - zawitali do Henrykowa Komendant i jego przyjaciele rozbawiając publiczność do łez. Największe jednak owacje otrzymała Małgorzata Pytel, która na krótki czas wcieliła się w Marylę Rodowicz i rewelacyjnie wykonała „Kolorowe Jarmarki” i „Małgośkę”. Nie obyło się również bez zabawy tanecznej do której w sobotę grał DJ Artur a w niedzielę ADAGIO. Kolejne Imieniny Henrycy i Henryki będą obchodzić 16-17 lipca 2011 roku, a organizatorzy już dziś zapewniają o kolejnych atrakcjach największej w Polsce imprezy popularyzującej imię Henryk i Henryka.

DZIĘKUJEMY SPONSOROM:

GAZ-SYSTEM
Jelenia Plast Sp. z o. o.
EnergiaPro Grupa TAURON
Motel Łużycki w Lubaniu
Stacja nad Kwisą w Gryfowie Śląskim
Henryk Wójcik
Ogrodnictwo Państwa Szokalskich z Pisarzowic
BGŻ Oddział Lubań
Krystyna ZawadzkaV Ogólnopolskie Imieniny Henryka – Henryków Lubański

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo odpowiedzialne za transport paliw gazowych sieciami przesyłowymi wysokiego ciśnienia na terenie całego kraju. Za konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję najbardziej dynamicznych i efektywnych firm w Polsce, zostało wyróżnione nagrodą „Perła Polskiej Gospodarki”. Ponadto w roku 2009 otrzymała Mazowiecką Nagrodę Jakości, zwyciężając w kategorii organizacji gospodarczych. Dzięki niej Gaz-System S.A. został doceniony za jakość oferowanych usług, a także za kwestii dbałość o ochronę środowiska, bezpieczeństwo i higienę pracy.
Jako jednoosobowa spółka Skarbu Państwa o znaczeniu strategicznym dla polskiej gospodarki Gaz-System S.A. odpowiada za bezpieczeństwo dostaw gazu ziemnego.
Aby poprawić bezpieczeństwo energetyczne konieczne jest zwiększenie możliwości przesyłowych z kierunku zachodniego.

Obecnie Gaz-System S.A. Oddział we Wrocławiu w trosce o bezpieczeństwo energetyczne regionu Dolnego Śląska, a tym samym i Kraju, przystąpił do szeregu inwestycji mających zapewnić niezawodność przesyłu gazu. W najbliższym okresie planuje budowę kilku strategicznych gazociągów na terenie Dolnego Śląska, w tym m.in. gazociągu:
Jeleniów – Dziwiszów przechodzący m.in. przez gminę: Lubań
Ważność tego przedsięwzięcia spowodowała, iż rząd objął budowę tego gazociągu szczególną ustawą, która umożliwi jego realizację wg wyjątkowych reguł.

Jednak budowa tego gazociągu nie tylko będzie zapobiegać sytuacjom kryzysowym na obszarze Dolnego Śląska, ale również w przyszłości, pozwoli na dostawę paliwa gazowego dla potrzeb nowych odbiorców w tym regionie. Tym samym planowane inwestycje firmy Gaz-System S.A. w dobie kryzysu gospodarczego przyczynią się do uatrakcyjnienia terenów dla inwestorów, tworząc nowe miejsca pracy i w dłuższej perspektywie czasu, procentując rozwojem całego regionu.
Gaz-System S.A. jako marka dążąca do osiągnięcia pozycji nowoczesnej oraz efektywnie zarządzanej firmy, planowane inwestycje prowadzi zgodnie z najnowszą, światową technologią, co ma na celu zapewnienie zarówno bezpieczeństwa eksploatacji, jak i zminimalizowanie oddziaływania na środowisko naturalne.

Więcej informacji na stronie www.gaz-system.pl
22 07 2010


 AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie o rekrutacji uczestników do projektu

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze