biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251665

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Wiejskie Cenrum Animacji Społecznej
W dniu 23 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie Wiejskiego Centrum Animacji Społecznej w Pisarzowicach. Modernizacja świetlicy dofinansowana została z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 „Odnowa i Rozwój Wsi”. W ramach tego projektu przeprowadzono kapitalny remont obiektu m.in. wymiana dachu, okien, wszystkich instalacji i elewacji. Do obiektu zostało zakupione nowe wyposażenie sali i kuchni.
Spotkanie rozpoczęło się symbolicznym przecięciem wstęgi przez Wójta Gminy Mirosława Herdzika, Księdza Kazimierza Gębarowskiego i Sołtysa wsi Grzegorza Podolskiego. Nastąpiło również odsłonięcie tablicy z planem miejscowości, wykonanej w ramach projektu „Stworzenie plenerowego i wirtualnego miejsca spotkań społeczności lokalnej, integrującego mieszkańców wsi Pisarzowice”, realizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Wsi Pisarzowice.
Po odmówieniu modlitwy i poświęceniu pomieszczeń budynku goście mieli przyjemność wysłuchania utworów muzycznych i lirycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, bibliotecznego Koła Młodych Twórców oraz dwóch uczennic Szkoły Muzycznej w Lubaniu. Usłyszeliśmy więc wiersze o Pisarzowicach, piosenki o naszej świetlicy, a także utwory wykonane na skrzypcach i flecie.
Następnie głos zabrał Wójt Gminy, który w swoim wystąpieniu podkreślił rolę świetlicy w życiu wsi, wyraził nadzieję, iż stanie się ona centrum kultury i przez lata będzie służyła mieszkańcom. Prezes Stowarzyszenia Miłośników Pisarzowic Zbigniew Zjawin przedstawił poszczególne etapy realizacji projektu i plany na przyszłość. Po części oficjalnej uroczystości mieszkańcy gminy i goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez KGW z Pisarzowic. W międzyczasie mogli również podziwiać wyremontowane pomieszczenia i nowe wyposażenie. Około godz. 19 rozpoczęła się zabawa taneczna dla wszystkich mieszkańców, której przygrywał zespół muzyczny.
Podziękowania za pomoc w organizacji uroczystości należą się KGW , SMP, Radzie Sołeckiej SP Pisarzowice oraz opiekunom przygotowującym program artystyczny.
09 11 2010


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze