biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251656

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Noc wróżb
Wieczór andrzejkowy to wieczór tańca i wróżb, na który wszyscy z niecierpliwością czekamy. Przepowiednie czynione w wigilię Andrzejek przynoszą odpowiedzi na długo oczekiwane pytania. Dawniej prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji, zabawą, której nie zabrakło i u nas – w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pisarzowicach.
W nocy z 13 na 14 listopada br. odbyło się spotkanie andrzejkowe, w którym uczestniczyły dziewczęta z bibliotecznego koła Młodych Twórców. Tego wieczoru świetlica wiejska stała się miejscem tajemniczych wróżb, ale i wspaniałej zabawy. Dziewczęta mogły dowiedzieć się, co je czeka w przyszłości dzięki wróżbie z kubkami, pod którymi ukryte były przedmioty symbolizujące drogę życiową. Bardzo istotne jest imię przyszłego męża, mogły je więc poznać losując serduszka, na których wypisane były imiona chłopców. Dużym zainteresowaniem wśród uczestniczek cieszyła się wróżba z butelką oraz odczytywanie przyszłości z rozsypanych szpilek . Podczas takiej imprezy nie mogło się obyć bez starej , ale popularnej do dziś wróżby z butów.
Po magii andrzejkowych przepowiedni przyszedł czas na dalszą zabawę, czyli upragnione tańce. W rytm głośnej muzyki dziewczęta bawiły się wspaniale. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i napojów. Kolejnym i bardzo emocjonującym etapem naszego spotkania był seans filmowy . Około północy dziewczęta owinięte w koce i śpiwory obejrzały wyświetlony na wielkim ekranie , trzymający w napięciu film. Kiedy zmęczenie dawało się już we znaki , wszyscy ułożyliśmy się do snu. Spotkanie zakończyło się wspólnym śniadaniem, po którym dziewczęta zmęczone, ale zadowolone wróciły do domów.
Ta tajemnicza noc stała się wspaniałą okazją do wspólnej zabawy oraz miłym wspomnieniem chwil spędzonych w gronie zaprzyjaźnionych uczestniczek bibliotecznego Koła Młodych Twórców.
16 11 2010


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze