biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251648

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Jasełka
Boże Narodzenie to szczególny okres w życiu każdego Polaka, w te dni pragniemy być lepsi, bardziej mili dla sąsiada, więcej czasu poświęcić swojej rodzinie , dzieciom. Również wtedy wielu dorosłych wspomina swoje dzieciństwo - zapachy i smaki wigilijnych potraw. Pragniemy, aby te dni były podobne do tych sprzed kilku lat. Tradycja świąt jest w nas głęboko zakorzeniona, dbamy o nią, kultywujemy pragnąc, by następne pokolenia znały obrzędy Bożonarodzeniowe.

Dzieci z Koła Teatralnego działającego przy bibliotece, również pragnęły wnieść swój pierwiastek do nieprzemijalności tradycji. Dlatego z ogromnym zapałem, już drugi rok z rzędu, przygotowały Jasełka, aby mali i duzi mogli cieszyć się radosną nowiną jaką niosło to szczególne przedstawienie. Pierwszego dnia świąt w kościele w Radostowie, po mszy świętej dzieci zaprezentowały Jasełka. Mali aktorzy włożyli dużo trudu i serca w odtwarzane przez siebie role. Z ogromnym przejęciem występowali przed tak dużą widownią, ponieważ Kościół był wypełniony po brzegi. Mimo iż msza dobiegła końca wszyscy pozostali na swoich miejscach pragnąc obejrzeć występ.
Jasełka miały formę tradycyjną, pojawiły się w nich takie postacie jak Maria, Józef, Anioły, Pastuszkowie i Trzej Królowie. Młodzi artyści odznaczali się pięknymi przebraniami charakterystycznymi dla granej postaci, które przygotowali rodzice. Jasełka dopełniała z pewnością Szopka Bożonarodzeniowa, która zdobiła ołtarz w trakcie tegorocznych Świąt.
Zakończony występ dzieci został podsumowany gromkimi brawami.

12 01 2011


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze