biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251665

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Ferie
Ferie to czas, gdy dzieci odpoczywają od zajęć lekcyjnych. Jednak większość z nich spędza go przed telewizorem lub komputerem zapominając, że bywają inne, równie ciekawe formy zabawy. Wyszliśmy więc z ciekawą propozycją dla wszystkich tych dzieci, które chciały spędzić czas wolny bardziej kreatywnie i wesoło. Tak oto w pierwszym tygodniu ferii powitaliśmy najmłodszych w świetlicy wiejskiej w Radostowie, by wspólnie odkrywać twórczość Tuwima.

Pierwszego dnia zajęć uczestnicy „Ferii z Tuwimem” poznali życiorys poety oraz jego twórczość. W wierszach dla dzieci pisarz wyśmiewał przywary dorosłych. Śmiał się z głupoty w „Idzie Grześ przez wieś…” , wyśmiewał choleryków w wierszu „Okulary" wytykając palcem ich absurdalne zachowania. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się świetnie rozszyfrowując sens i znaczenie ukochanych wierszyków. Głównym motywem przewodnim całotygodniowej zabawy była „Lokomotywa” Tuwima. Po wysłuchaniu wiersza podzieliliśmy go na fragmenty tak, aby móc przenieść go na scenę. Kiedy role zostały przydzielone młodzi aktorzy z zapałem ruszyli do wykonania scenografii. Z kartonów została wykonana lokomotywa oraz wagony. Dzieci dekorowały wagoniki według poprzydzielanych ról, tak więc do scenicznego odjazdu szykowały się wagony pełne grubasów, fortepianów, bananów …
Po tak pracowitym początku przyszedł czas na zabawę. Po raz pierwszy dzieci miały okazję bawić się z chustą klanzy. Ta magiczna chusta przypominająca namiot cyrkowy stwarza możliwość ciekawych zabaw integracyjnych. W trakcie kolejnych spotkań dzieci przygotowywały się do niedzielnego występu kończącego tydzień ferii z Tuwimem. Tak więc dekorowały świetlicę własnoręcznie wykonanymi girlandami, odbywały próby sceniczne „Lokomotywy”. Każdy dzień ciężkiej pracy zakończony był grami i zabawami, które niosły wiele spontanicznej radości wśród uczestników. Podczas czwartkowego spotkania na dzieci czekała słodka niespodzianka w postaci gofrów.
Piątek był najbardziej oczekiwanym dniem tygodnia, ponieważ wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Wrocławia do Teatru Muzycznego na spektakl „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.
Podsumowaniem naszych spotkań była zabawa karnawałowa. W niedzielne popołudnie, pięknie przebrane dzieci przybyły wraz z rodzicami, aby obejrzeć przedstawienie „Lokomotywa” oraz wziąć udział w tańcach i zabawach na parkiecie, do których przygrywał zespół pana Zbigniewa Michońskiego. Podczas zabawy odbył się również konkurs na najlepsze przebranie karnawałowe.
14 03 2011


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze