biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1252523

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Wielkanoc
Oficjalne nadejście wiosny zostało przypieczętowane piękną pogodą. W przyjemnej atmosferze słonecznych dni, otoczeni rozkwitającą przyrodą, oczekiwaliśmy nadejścia Świąt Wielkiej Nocy. W tegorocznych świątecznych przygotowaniach, wzięły udział między innymi dzieci z koła teatralnego „Gwiazdeczki” z Radostowa. Młodzi mieszkańcy postanowili pracowicie spędzić okres świątecznych przygotowań i z pomocą opiekunów oraz rodziców wypiekali kruche wielkanocne ciasteczka, a także przygotowali kiermasz ozdób wielkanocnych.
Kiermasz odbył się na placu przed kościołem w Radostowie, w Niedzielę Palmową. Królowały ozdoby odlane z gipsu. Wśród nich znalazły się zarówno te ozdobione przez dzieci, jak i przeznaczone do własnoręcznego pomalowania. Możliwość pomalowania odlewów gipsowych przypadła do gustu szczególnie najmłodszym uczestnikom kiermaszu, którzy chętnie nabywali wielkanocne zające. Dorośli zaś zachwycali się głównie gąskami i kurkami. W trakcie trwania kiermaszu, dopisała nie tylko pogoda, lecz również pogodne nastroje wszystkich mieszkańców, którzy tego dnia przybyli do Kościoła i ochoczo zatrzymywali się przy kiermaszu, by nabyć wielkanocne ozdoby i poprzez to wspomóc zbieranie funduszy na organizację zbliżającego się Dnia Dziecka w Radostowie.
Coroczną wielkanocną tradycją stało się także wspólne wypiekanie kruchych ciasteczek. Po lekcjach, młodzi cukiernicy gwarnie przybyli do wiejskiej świetlicy, by wspólnie wypiekać słodkie przysmaki. Każdy uczestnik samodzielnie wyrabiał i wałkował ciasto, a następnie wycinał z niego przepiękne kaczuszki, zajączki, koszyczki wielkanocne oraz tulipany. Gotowe ciasteczka dzieci przyozdobiły smakowitym lukrem. Wspólne wypieki zakończyły się degustacją.

10 05 2011


 AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie o rekrutacji uczestników do projektu

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze