biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

997455

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Urodziny Kubusia Puchatka w Kościelniku
Dawno, dawno temu mały chłopiec o imieniu Krzyś otrzymał w prezencie pluszowego misia. Pokochał bardzo ową maskotkę , nigdy się z nią nie rozstawał. Chłopiec rósł a jego kolekcja maskotek powiększała się. Miał już tygryska, prosiaczka, kangurzyce z maleństwem, sowę... a teraz przyszła pora aby opisać ich przygody. I tak właśnie tatuś małego chłopczyka A. A. Milne napisał książeczkę pt. „Kubuś Puchatek”, w której opisał przygody zwierząt ze Stumilowego Lasu. Dzisiaj prezent w postaci książeczki „Kubuś Puchatek” jest jak najbardziej aktualny, dzieci kochają przygody misia i jego przyjaciół ze stumilowego lasu.
GOKiS pragnąc promować czytelnictwo oraz przybliżyć dzieciom historie powstania książki po raz kolejny zorganizował Urodziny Kubusia Puchatka.
Dnia 28.10.2011r. w Szkole Podstawowej w Kościelniku uczniowie klas 0-III wzięli udział w przyjęciu na cześć misia zwanego Kubusiem Puchatkiem. W trakcie urodzin młodzi goście obejrzeli prezentacie multimedialną na temat historii książki, wysłuchali fragmentu ”Kubusia Puchatka” . Ale cóż to by były za urodziny bez tańców –hulańców, gier i zgadywanek -rymowanek , bryknięć- fiknięć jak tygryski !
Roześmiane buzie potwierdził, iż zabawa jest udana. Następnie przyszedł czas na „ konkurencje misiowe”. Dzieci musiały się zmierzyć z takimi zadaniami jak dmuchanie balonów , odpowiedzi na temat postaci bajkowych oraz konkurencją pt. ”czyj to przedmiot?”. Kiedy emocje opadły przyszedł czas na wręczanie prezentów przygotowanych przez uczniów.
Jak to na urodzinach bywa wszyscy zaśpiewali „ sto lat” a dla dzieci czekało małe co nieco w postaci ogromnego tortu udekorowanego płonącymi fontannami. Po słodkim poczęstunku przyszedł czas na pożegnanie, Pani dyrektor GOKiS Justyna Antoszewska jeszcze raz zachęciła wszystkie dzieci do czytania książki pt.” Kubuś Puchatek” oraz wręczyła słodkie niespodzianki dla wszystkich gości urodzinowych.
10 11 2011


 AKTUALNOŚCI

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

OGŁOSZENIA

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze