biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1100957

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

II Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych świąt kościelnych, obchodzone na pamiątkę Narodzenia Jezusa. Obok wymowy religijnej, posiada ogromny wymiar rodzinny. Łagodzi nastroje, raduje serca, przysparza miłości. Niesie nadzieję, jak każde narodziny.
W polskiej tradycji Święta Bożego Narodzenia wiążą się nierozerwalnie z jasełkami, kolędowaniem i pastorałkami. Kultywując tradycję średniowiecznych misteriów franciszkańskich GOKIS zorganizował już po raz drugi Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który tym razem odbył się w Świetlicy wiejskiej w Radogoszczy dnia 18-12-2011r. Organizacji i prowadzenia uroczystości podjęły się nasze bibliotekarki Iwona Janikowska i Renata Grubizna. Zaszczytu zasiadania w jury dostąpili: Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń, liderka zespołu Marysienki Zdzisława Kuryło, Pedagog- instruktor kultury Irena Czajkowska oraz Radne Gminy Lubań Bogusława Karnaś i Wanda Hybińska.
Podczas Przeglądu zaprezentowali się wykonawcy z terenu Gminy Lubań. Dzięki gościnnemu występowi zespołu ludowego MARYSIEŃKI z Radostowa, mieliśmy również okazję usłyszeć kolędy i pastorałki, które są mało znane i rzadko wykonywane. Uczestnicy Przeglądu postawili przed sobą ambitne zadanie przygotowania kolęd i pastorałek w nowych aranżacjach. Publiczność była zachwycona młodymi gwiazdami. Dzięki przeglądowi przypomnieliśmy sobie jak bardzo bogata i różnorodna jest twórczość związana z okresem Świąt Bożego Narodzenia.
Zapewne wyłonienie najlepszych uczestników dla jury nie było łatwe, gdyż poziom prezentujących się solistów i zespołów był wyrównany. I tak w kategorii solistów statuetkę otrzymał z rąk wójta Bartek Gajewnik ze Szkoły Podstawowej z Radogoszczy. W kategorii zespołów “Mali Artyści” reprezentujący Szkołę Podstawową z Radostowa. W naszym przeglądzie nie ma przegranych ani wygranych więc pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomami.
Podczas przeglądu urządzono kiermasz Bożonarodzeniowy. Dzieci uczestniczące w zajęciach odbywających się w bibliotekach gminnych , mogły sprzedać wykonane przez siebie ozdoby świąteczne. Pieniążki przez nich uzbierane zostaną przeznaczone na wycieczkę feryjną.
Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za pracę włożoną w przygotowanie oraz zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych Przeglądach. Zapraszamy!

30 12 2011


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze