biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1100957

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Ferie w Gminie Lubań

Od tygodnia w świetlicach wiejskich w Radogoszczy i Pisarzowicach odbywają się zajęcia plastyczne o tematyce zimowej. Dzieci uczestniczą w zabawach i grach integracyjnych z wykorzystaniem chusty KLANZA. Poznają życie dzikich zwierząt w czasie zimy, wykonują karmniki z materiałów wtórnych oraz tworzą różnymi technikami „zimowe krajobrazy”.
W Mściszowie i Radostowie natomiast uczestnicy ferii od tygodnia ambitnie przygotowują się do obchodów Dnia Babci i Dziadka. Przygotowano już rekwizyty, scenografię i elementy strojów do przedstawienia. Dzieci zapoznały się z tekstem wiersza Anny Bernat „Poczytaj mi babciu poczytaj mi dziadku” i uczą się improwizacji tekstu ruchem i gestem. W ostatnim dniu własnoręcznie wykonały kartki z życzeniami dla babć i dziadków. Uczestnicy integrują się podczas zabaw socjoterapeutycznych i ruchowych. W międzyczasie młodzież uczestniczy w zajęciach sportowych zorganizowanych również przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Gimnazjum Publicznym w Pisarzowicach.
W nagrodę za pilne uczestnictwo już wkrótce czekają na dzieci dwa wyjazdy: na lodowisko do Bolesławca oraz do Teatru Lalek we Wrocławiu na spektakl „Piękna i Bestia”. W drugim tygodniu ferii przygotowaliśmy zajęcia dla młodych mieszkańców Jałowca, Kościelnika i Henrykowa Lubańskiego.


23 01 2012


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze