biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1250291

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Ferie w Gminie Lubań

Od tygodnia w świetlicach wiejskich w Radogoszczy i Pisarzowicach odbywają się zajęcia plastyczne o tematyce zimowej. Dzieci uczestniczą w zabawach i grach integracyjnych z wykorzystaniem chusty KLANZA. Poznają życie dzikich zwierząt w czasie zimy, wykonują karmniki z materiałów wtórnych oraz tworzą różnymi technikami „zimowe krajobrazy”.
W Mściszowie i Radostowie natomiast uczestnicy ferii od tygodnia ambitnie przygotowują się do obchodów Dnia Babci i Dziadka. Przygotowano już rekwizyty, scenografię i elementy strojów do przedstawienia. Dzieci zapoznały się z tekstem wiersza Anny Bernat „Poczytaj mi babciu poczytaj mi dziadku” i uczą się improwizacji tekstu ruchem i gestem. W ostatnim dniu własnoręcznie wykonały kartki z życzeniami dla babć i dziadków. Uczestnicy integrują się podczas zabaw socjoterapeutycznych i ruchowych. W międzyczasie młodzież uczestniczy w zajęciach sportowych zorganizowanych również przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Gimnazjum Publicznym w Pisarzowicach.
W nagrodę za pilne uczestnictwo już wkrótce czekają na dzieci dwa wyjazdy: na lodowisko do Bolesławca oraz do Teatru Lalek we Wrocławiu na spektakl „Piękna i Bestia”. W drugim tygodniu ferii przygotowaliśmy zajęcia dla młodych mieszkańców Jałowca, Kościelnika i Henrykowa Lubańskiego.


23 01 2012


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze