biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251484

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Przedszkolaki w bibliotece w Pisarzowicach
23 maja 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pisarzowicach gościła grupa 5- latków z miejscowej Szkoły Podstawowej .

Po krótkim powitaniu odbyła się lekcja biblioteczna , w której maluszki z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły. W skupieniu wysłuchały najważniejszych informacji o bibliotece, dowiedziały się jak zostać jej czytelnikiem i móc wypożyczać książki. Dzieci pięknie odpowiadały na zadawane pytania , doskonale wiedziały jak w bibliotece należy się zachowywać, znały zasady poszanowania książek, wspaniale opowiadały o tym, jak o nie dbać, by służyły nam całymi latami.

Po tej krótkiej rozmowie przyszedł czas na zabawę. Dzieci podchodziły do tablicy, na której znajdowały się koperty z niespodziankami. W kopertach tych, ukryte były zadania, zagadki, cukierki bądź tytuły bajek. Nie zabrakło więc głośnego czytania. Maluchy pięknie odgadywały zagadki, opowiadały o treści swoich ulubionych książeczek, w skupieniu słuchały czytanej opowieści, a następnie z wielkim zaciekawieniem oglądały zgromadzone w bibliotece książki dla najmłodszych.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki, zakładki do książeczek oraz dyplomy „Przyjaciela biblioteki”, po czym z uśmiechem na buziach opuściły bibliotekę. Mamy nadzieję, że wrócą do nas nie tylko na następne spotkanie, ale także po to , by wspólnie z rodzicami wypożyczyć czekające tu na nie książki. Dziękujemy pani wychowawczyni za przybycie , a dzieciom życzymy, aby z każdą przeczytaną książką zyskiwały nowego przyjaciela.24 05 2012


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze