biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1250291

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Wakacyjna wycieczka
Wakacyjny czas dobiega końca, pomału żegnamy ciepłe dni , wyciągamy z szafy cieplejsze ubrania. Odkładamy do albumu fotografie z tegorocznych wakacji. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wiedząc że dzieci z terenów wiejskich nie zawsze mają możliwość wyjazdów na wakacje zorganizował zajęcia letnie, aby czas wolny był wypełniony zabawą. W tym roku tematem przewodnim była MUZYKA – więc w trakcie warsztatów uczestnicy poznali czym jest zabawa przez taniec, śpiew, wspólne muzykowanie. Dla dzieci uczestniczących w zajęciach była przygotowana nagroda w postaci wyjazdu do Zamku Książ. Ta niesamowita wycieczka sprawiła, że młodzi pasjonaci historii mogli poznać niesamowite miejsce gdzie XXI wiek zderza się zamierzchłymi czasami. Była to swoista podróż w czasie. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość poznania historii zamku i jego mieszkańców. Trasa z przewodnikiem prowadziła przez salony barokowe: Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salon Barokowy. Dzieci mogły podziwiać nie tylko pomieszczenia zamku, ale także zgromadzone w nim skarby jak np. pamiątki PRL-u czy militaria z II wojny światowej.
Najwięcej emocji wzbudził ten etap wycieczki, kiedy grupa weszła do tunelu z okresu II wojny światowej, na poziomie 15 m pod zamkiem. Strachu było co niemiara, kiedy nagle w podziemiach zgasło światło, rozległy się strzały , słychać było krzyki oraz wycie syren alarmowych.
Wycieczkę zakończyliśmy spacerem wzdłuż tarasów oraz wspólnym zdjęciem na tle pięknego zamku. Pogoda na szczęście dopisała, więc mogliśmy podziwiać wspaniałe krajobrazy, architekturę budynku i okolic. Około godz. 16.00 zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.
28 08 2012


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze