biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1250270

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Puchatkowe urodziny
Dnia 16 października br. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu już po raz piąty obchodził urodziny książkowego bohatera - Kubusia Puchatka, na które tym razem solenizant zaprosił dzieci z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Radogoszczy. Urodziny misia przypadają na 14 października, co wiąże się z rocznicą pierwszego wydania w Anglii książeczki Alana A. Milne'a „Kubuś Puchatek”.

Przyjęcie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Radogoszczy. Rozpoczęło się prezentacją multimedialną, przedstawiającą historię Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek na temat autora i powstania ulubionej książki o Kubusiu, bardzo chętnie uczestniczyły w tańcach i konkurencjach drużynowych, wspaniale odpowiadały na wylosowane pytania dowodząc, że znakomicie znają treść książki. Puchatek natomiast przyglądał się uśmiechniętym twarzom swoich małych gości i z radością zadzierał swój śmieszny nosek.

Aby tradycji stało się zadość, urodzinowe przyjęcie nie mogło obyć się bez życzeń , piosenek i prezentów, które dzieci przygotowały specjalnie dla Puchatka. Miś w zamian obdarował wszystkich wspaniałym tortem ze swoim słodkim wizerunkiem.

Na zakończenie uroczystości każda z klas otrzymała książkę pt. „Powrót do Stumilowego Lasu” z pamiątkową dedykacją, po czym w radosnych nastrojach dzieci pożegnały się ze swoim ulubionym bohaterem.


17 10 2012


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze