biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1250266

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Andrzejkowa Noc
Imieniny Andrzeja są obchodzone wiele razy w roku, jednakże 30 listopada świętujemy szczególnie hucznie, gdyż jest to ostatni dzień przed rozpoczynającym się adwentem. Wszyscy chętnie spędzają ten wieczór z przyjaciółmi, by w miłym gronie zaznać radości znakomitej zabawy. Taką też magiczną Noc Andrzejkową, wypełnioną wróżbami, tańcami i wspaniałą zabawą zorganizowaliśmy wspólnie z uczestniczkami Koła Młodych Twórców działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Pisarzowicach.

Na początek dziewczęta poznały historię wróżb andrzejkowych, gdyż tego rodzaju spotkania służą nie tylko czerpaniu radości ze wspólnej zabawy, ale mają na celu kultywowanie polskich tradycji i obyczajów ludowych. Wysłuchały więc prezentacji multimedialnej o dawnych zwyczajach andrzejkowych i o tym jak niegdyś obchodzono Wigilię św. Andrzeja.
Następnie odbyło się wiele zabawnych wróżb, w których młodzież aktywnie uczestniczyła. Dziewczęta mogły się zatem dowiedzieć jakie imię będzie miał ich przyszły wybranek, w jakim zawodzie będą kiedyś pracować, która z nich jako pierwsza wyjdzie za mąż lub po prostu, co je czeka w przyszłości.
Kolejną atrakcją wieczoru była zabawa taneczna oraz karaoke. Dziewczęta z wielkim zaangażowaniem wyśpiewywały skoczne kawałki. W rytm muzyki disco wspaniale bawiły się aż do północy, po czym, niezrażone późną porą, obejrzały wyświetlony na wielkim ekranie film.
To magiczne i pełne niezapomnianych emocji spotkanie zakończyło się wspólnym śniadaniem, po którym dziewczęta zmęczone, ale zadowolone wróciły do domów.03 12 2012


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze