biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1115053

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Andrzejkowa Noc
Imieniny Andrzeja są obchodzone wiele razy w roku, jednakże 30 listopada świętujemy szczególnie hucznie, gdyż jest to ostatni dzień przed rozpoczynającym się adwentem. Wszyscy chętnie spędzają ten wieczór z przyjaciółmi, by w miłym gronie zaznać radości znakomitej zabawy. Taką też magiczną Noc Andrzejkową, wypełnioną wróżbami, tańcami i wspaniałą zabawą zorganizowaliśmy wspólnie z uczestniczkami Koła Młodych Twórców działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Pisarzowicach.

Na początek dziewczęta poznały historię wróżb andrzejkowych, gdyż tego rodzaju spotkania służą nie tylko czerpaniu radości ze wspólnej zabawy, ale mają na celu kultywowanie polskich tradycji i obyczajów ludowych. Wysłuchały więc prezentacji multimedialnej o dawnych zwyczajach andrzejkowych i o tym jak niegdyś obchodzono Wigilię św. Andrzeja.
Następnie odbyło się wiele zabawnych wróżb, w których młodzież aktywnie uczestniczyła. Dziewczęta mogły się zatem dowiedzieć jakie imię będzie miał ich przyszły wybranek, w jakim zawodzie będą kiedyś pracować, która z nich jako pierwsza wyjdzie za mąż lub po prostu, co je czeka w przyszłości.
Kolejną atrakcją wieczoru była zabawa taneczna oraz karaoke. Dziewczęta z wielkim zaangażowaniem wyśpiewywały skoczne kawałki. W rytm muzyki disco wspaniale bawiły się aż do północy, po czym, niezrażone późną porą, obejrzały wyświetlony na wielkim ekranie film.
To magiczne i pełne niezapomnianych emocji spotkanie zakończyło się wspólnym śniadaniem, po którym dziewczęta zmęczone, ale zadowolone wróciły do domów.03 12 2012


 

AKTUALNOŚCI

Program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy” będzie realizowany na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

Do sprzedania samochód MAGIRUS FM192D

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze