biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251490

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Mikołajkowe spotkanie z teatrem lalkowym
2 grudnia br. w świetlicy wiejskiej w Pisarzowicach gościł wrocławski objazdowy teatr lalkowy Akademia Wyobraźni. Tu bowiem z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu zorganizowane zostało mikołajkowe spotkanie dla dzieci.

Spektakl "Koszałki Opałki", w którym postacie wyczarowywane były dzięki zastosowaniu światła ultrafioletowego, wywarł niesamowite wrażenie zarówno na najmłodszej jak i tej starszej publiczności. Licznie zgromadzeni widzowie mogli przenieść się w bajkowy świat i wspólnie z leśnymi skrzatami , które na koniec stają się pomocnikami św. Mikołaja, przeżywać ekscytujące i zabawne przygody. Po spektaklu aktorzy zapoznali dzieci z tajnikami czarnego teatru. Mogły się one zatem dowiedzieć jak powstawało przedstawienie, jego postacie i inne wykorzystane rekwizyty.
Ten niesamowity spektakl utrzymany w technice czarnego teatru był niewątpliwie wspaniałym i oryginalnym prezentem mikołajkowym i zapewnił najmłodszym głębię przeżyć i moc niespotykanych wrażeń, o czym świadczyły gromkie brawa i uśmiechy na małych buziach dzieci. Z niecierpliwością czekamy więc na kolejne, równie emocjonujące spotkanie z Akademią Wyobraźni.04 12 2012


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze