biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1250274

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Ferie w Pisarzowicach
Podobnie jak w ubiegłym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Pisarzowicach zorganizowała podczas ferii pięciodniowy cykl zajęć i zabaw dla dzieci. Uczestnicy Ferii w Bibliotece pod opieką Moniki Sawickiej - instruktorki Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, wzięli udział w zajęciach manualnych , ruchowych, czytelniczych i kulinarnych. Dzieci mogły miło spędzić wolny czas na wspaniałej zabawie w towarzystwie rówieśników. Został przygotowany urozmaicony plan zajęć, więc każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.
Hasło przewodnie pierwszego dnia to ”Dzieciaki w ruchu”. Uczestnicy spotkania mogli zatem wziąć udział w przygotowanych na ten dzień zabawach ruchowych i licznych konkurencjach drużynowych jak np. bieg na czas z piłeczką ping pong na paletce, skoki kangurów, bieg raków itp. oraz w różnych zabawach z piłką. W nagrodę za zaangażowanie drużyny otrzymały cukierki.
Drugiego dnia najmłodsi mogli wykazać się wyobraźnią i uczestniczyć w zajęciach plastycznych. Nie lada atrakcją okazało się lepienie w glinie. Tematem przewodnim były zbliżające się Walentynki. Dzieci z radością włączyły się do zajęć, wykonując prezenty dla najbliższych np. ozdoby takie jak bransoletki, wisiorki, breloczki oraz walentynkowe wyklejanki z plasteliny.
Trzeci dzień poświęcony był muzyce. Najmłodsi brali udział w zabawach takich jak np. kaczuchy, jedzie pociąg, balonik w kółku, taniec z kubeczkami czy krzesełkami. Mnóstwo frajdy sprawiły dzieciom również tańce przy znanej i lubianej muzyce disco, podczas których z wielkim zaangażowaniem wyśpiewywały skoczne kawałki.
Hasło czwartego dnia ferii to „Kuchcikowe szaleństwo”. Uczestnicy spotkania mieli możliwość samodzielnie przygotować sałatkę owocową. Wiele radości sprawiło dzieciom krojenie i mieszanie składników, a następnie degustacja przygotowanego deseru.
Tematem przewodnim ostatniego dnia zajęć były bajki. Nie mogło zabraknąć wiec głośnego czytania. W nawiązaniu do tego, iż rok 2013 został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima, dzieci wysłuchały kilku wierszyków poety, po czym wykonały ilustracje do przeczytanych historyjek. Następnie odbyły się konkurencje związane z dziecięcym światem bajek. Drużyny mogły wykazać się wiedzą na temat baśni odgadując tytuły na podstawie obrazków, rymowanek, rozwiązując zagadki bądź dając poprawne odpowiedzi na wylosowane pytania.
Wszystkie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych małych czytelników. Mamy nadzieję, że dzieci miło spędziły czas wolny od zajęć szkolnych i odwiedzą naszą placówkę podczas kolejnych ferii i nie tylko, do czego serdecznie zapraszamy.

04 02 2013


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze