biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251484

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Światowy Dzień Książki
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."
Wisława Szymborska

23 kwietnia to szczególny dzień dla bibliotek. Tego dnia od wielu już lat obchodzony jest uroczyście Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Gminna Biblioteka Publiczna w Pisarzowicach również włączyła się do obchodów tego święta, jednak nieco wcześniej, bo już 15 kwietnia. Tego dnia, w świetlicy wiejskiej odbyło się spotkanie literacko-edukacyjne, w którym uczestniczyły dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach. Głównym celem naszego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na fakt, jak ważne są książki, jak wiele mogą czytelnikowi zaoferować i , że warto o nie dbać, by służyły nam całymi latami.
Po uroczystym powitaniu dzieci i młodzież z bibliotecznego Koła Młodych Twórców wystąpiły z inscenizacją pt. „Jaś i Małgosia” . Młodzi aktorzy w zabawny sposób przenieśli widownię w świat bajki samograjki Jana Brzechwy. Bardzo cieszył wysiłek i zaangażowanie przy realizacji przedstawienia, a największą nagrodą były brawa od zgromadzonej publiczności.
Podczas takiego święta nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Uczniowie wysłuchali bajki „Franklin i książka z biblioteki”, następnie podzielili się swoimi wrażeniami, co utwierdziło nas w przekonaniu, że morał zawarty w opowieści był dla nich jasny i zrozumiały. Po tej krótkiej rozmowie dzieciom przedstawiono prezentację multimedialną, podczas której, mogły prześledzić rozwój technik drukarskich i to, jak zmieniał się wygląd książki na przestrzeni wieków.
Na pamiątkę spotkania wszyscy otrzymali kolorowe zakładki do książek. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa rozwinie w dzieciach zapał do książek, bo "Temu, kto lubi książki, nigdy nie zabraknie wiernego przyjaciela." (Władysław Orkan).

16 04 2013


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze