biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1008419

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Majówka z Gokisem
W sobotnie popołudnie, 11 maja br., Henryków Lubański przemienił się w prawdziwy Dziki Zachód. Tego dnia bowiem odbyła się pierwsza w tym roku impreza plenerowa – MAJÓWKA Z GOKISEM. Główną atrakcją festynu była grupa CATAWBA z Wałbrzycha, która zaprezentowała zgromadzonej publiczności elementy kultury indiańskiej i country. Każdy mógł nauczyć się tańca country, obejrzeć pokazy w wykonaniu artystów, wziąć udział w konkursach i zabawach w stylu western.
Wszyscy ci, którym deszcz niestraszny mogli zobaczyć jak przebiega ceremonia szałwii, mająca za zadanie przegonienie złych duchów i każdego obecnego natchnąć pozytywną energią. Grupa Catawba zaprezentowała taniec indiański POW – WOW, który w połączeniu z barwnymi strojami oraz legendą wprowadzającą nas w nastrój wzbudził ogromne zainteresowanie. Każdy uczestnik festynu mógł choć na chwilę zbliżyć się do kultywowanych tradycji amerykańskich Indian.
Przybyli do Henrykowa Indianie pragnęli bratać się z uczestnikami imprezy, dlatego zaprosili wszystkich odważnych na scenę do wspólnych gier. Dzieci chętnie skorzystały z zaproszenia. Próbowały swoich sił w takich konkurencjach jak np. ryk bizona, wyścigi żółwi oraz w tańcu indiańskim.
Kolejną atrakcją festynu było przybycie kowbojów, którzy wystrzałowo zaprezentowali pokaz tańców rodem z westernu. Nawet najmniejsze dziecko wie, że rewolwerowcy potrzebują udowadniać swą niezawodność i szybkość. Tym razem do pojedynku Gospodarze kontra Goście został zaproszony Wójt Gminny Lubań wraz z dzielnymi chłopakami z OSP. Zwycięzcą tej konkurencji, polegającej na złapaniu konia na lasso, została drużyna gospodarzy.
Gwiazdą wieczoru natomiast był DRINK BAR, toruński zespół od ponad 20 lat grający muzykę country i bluegrass. Nawet strugi deszczu nie przeszkodziły muzykom w rozkołysaniu zmarzniętych mieszkańców. Zespół zaprezentował publiczności standardy muzyki country, covery oraz własne utwory, a bloki piosenek meksykańskich znakomicie urozmaiciły koncert.15 05 2013


 AKTUALNOŚCI

Schronisko dla zwierząt

OGŁOSZENIA

IX Tydzień Sportu dla Wszystkich

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze